Skocz do zawartości

Jak najpuźniej można opłacić urząd skarbowy i zarejestrować?


Skorupa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ostrzegłem za pózno... :( Jeśli motocykl sprowadziła osoba od której go kupiłeś, to nie powinna robić problemu...ale do wypłacenia 150 zeta za VAT raczej nie będzie skora, szykuj sie na wydatek...zauważyłem u handlarzy, że to częsta sprawa przy sprzedaży pojazdu:uciekanie od opłat, byle szybciej sprzedać, a potem martw sie człowieku! Pamiętajcie przy kupnie: SPRAWDZAC KOMPLETNOŚĆ DOKUMENTÓW!!! I OPŁAT ( badanie, zwolnienie z VAT-u, tłumaczenia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego sprzęta rejestrowałem w październiku 2004r., motocykl był co prawda wyrejestrowany (sprowadzony z Niemiec, jestem jego pierwszym właścicielem w Polsce) musiałem wypełnić Vat 25 - jestem osobą fizyczną. Czekałem około 2 tygodni na odbiór druku i dopiero wówczas mogłem dokonać opłaty w urzędzie skarbowym. Dopiero wtedy można załatwiać dalsze czynności z rejestracją pojazdu. Być może Vat 23 i 24 płacą ci co płacą podatek Vat (sprzęt na firmę).

Na urząd skarbowy nie jest chyba określony termin natomiast w ubezpieczenie musisz wykupić w dniu rejestracji pojazdu. W przypadku gdy kupujesz pojazd z polskimi tablicami rejestracyjnymi to poprzedni jego właściciel musi ci przekazać polisę ubezpieczenia obowiązkowego OC, jeżeli nie ma to trzeba wykupić ubezpieczenie OC przed wyjechaniem na ulicę z podaniem dnia i godziny zawarcia ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...