Skocz do zawartości

rejestracja nowego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu kupiłem w salonie Hondy nowy motocykl, jednak nie mogę go odebrać z salonu bo w wydziale komunikacji brakuje tymczasowych tablic rejestracyjnych :( , mieszkam ok. 300 km od miejsca zakupu. Dlaczego muszę nowy pojazd rejestrować czasowo, skoro w świadectwie homologacji jest napisane, że: pojazd może być zarejestrowany na stałe bez dalszych czynności homologacyjnych. Ponadto rejestracja czasowa dokonywana jest:

na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

B) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy,

na wniosek jednostki upoważnionej do przeprowadzania badań homologacyjnych lub jednostki badawczej producenta pojazdu, jego wyposażenia lub części - w celu umożliwienia odpowiednich badań.

Dlaczego więc nowy pojazd trzeba rejestrować czasowo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też się zetknąłem z tym wszystkim :(

Kupowałem motocykl używany i taka maszyna jest rejestrowana czasowo jeżeli została zakupiona w innym powiecie niż jest rejestrowana - w celu sprawdzenia danych.

Zaś co do czasowych tablic rejestracyjnych to chyba już się nie stosuje - ja dostałem normalne (czarne znaki na białym tle), tyle że dowód czasowy na miesiąc. Tablic brakuje? Rrety, ale burdel panuje w tych urzedach komunikacji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian1974, też tak myślę, w niecie znalazłem coś takiego:

UWAGA!!!

Po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu - z urzędu dokonuje się czasowej rejestracji

czyli wygląda na to, że mają jakąś podstawę, ale chyba zainstaluję zaraz lexa i sprawdzę o co w tym wszystkim chodzi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...