Skocz do zawartości

PYTANIE NA TEMAT YAMASZKI DT 50!!!


MICZA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje zmienić sprzęta z Simsona S51 '86 na Yamahe DT 50 MX '91, czy warto to robić chodzi mi głównie o osiągi i o to czy DT w wersji 50cc nadaje sie jako tako w teren? Proszę o pomoc użytkowników :twisted: dttek albo tych którzy mieli z nimi doczynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:) Ja mam RD50- silnik z 81 roku prawdopodobnie. Silniki w Dt i RD były te same. Jeśli chodzi o wymianę to ja bym na Twoim miejscu zastanowił się nad tym. Ale po kolei:

1. Yamaszka wygląda atrakcyjniej od simsonka. Części są łatwo dostępne chociaż drogie. Na szczęście te motorki praktycznie sie nie psują. Jeśli idzie o osiągi to musiał byś się przejechać nią. Moja rd jest chyba nieco wolniejsza od simsonka:( Maksymalnie wyciąga około 60km/h (przy naprawdę dobrych wiatrach). Rd i Dt było dosyć mocno dławione. Ja moją oddławiłem, wymieniłem pierścionki, wsadziłem grubsze kolanko wydechowe, stożkowy filtr, wyczyściłem wszystkie kanały i po tych przeróbkach i tak simson mnie bierze. No tyle, że Yamaszka jest bardziej widowiskowa;) Moja (na wolnym wydechu) na 1-szym biegu kręci 7,5 tyś obr./min i wydaje przy tym dzwięki nieporównywalnie lepsze od simsa. Więc jeśli chcesz mieć motorek większy od simsa to polecam Dt natomiast osiągi to inna sprawa:) Aha- nie wiem jak DT przedstawia się z masą własną, ale moja RD waży około 80kg. To dużo więcej niż simosn. To między innymi tłumaczy gorsze osiągi. Jeśli idzie o jazdę terenową to Dt powinna się sprawdzić jeśli ważysz do 60kg:)) Wątpię, żeby "latała" po terenie z 80-kilogramowym kierowcą.

Pozdrawiam serdecznie (wszystkich uciśnionych osiągami;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszę to sobie podaruje tą DT 50 mój Simaj idzie gdzieś ok 80km/h i to przed remontem i robieniem na 60cc, wygląd i dźwięk też ma atrakcyjny (wydech od Kawy Ninja 600 i podwyższony tył), moŻe skuszę sie na DT 80 bo słyszalem że idzie po odblokowaniu 130 a mi właśnie tego trzeba!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja zmieniłem simka S53 enduro na yamahe dt50s z 1998r

kupiłem ją po wielce atrakcyjnej cenie i nie żałuje

ten motorower ma takiego kopa :wink: jeżeli tak można mówić o motorowerach

że na światłach a czasem nawet na trasie biorę ponciaki i autobusy

na maxa jechałem nią (z górki na 6-ce) 105 kmh i mógłbym więcej

 

tak więc serdecznie polecam yamaszke

 

poza tym wystarczy popatrzeć na samą dt centralny amor, kultura pracy silnika 10na10, widelce upside down, świetne hample, i ogólne wykonanie

 

moja jest super, nie wiem jak ta z 91 ale jeżeli tylko silnik jest w dobrym stanie to

NAWET SIE NIE ZASTANAWIAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...