Skocz do zawartości

Ceny motocykli w usa


Rekomendowane odpowiedzi

Co do transportu to koszt na pewno wiekszy niz z DE' date=' ale moze czasem warto. Tylko pomysl jak mogla byc katowana taka R1... Moze ona juz po prostu nie zyje?[/quote']

 

Nie wydaje mi sie że diler widząc taki motocykl ryzykowałby kłopotami czy też swoją reputacją wysyłając takiego dziada.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem czy to taka okazja ??

ze stanow najbardziej sie oplaca kupowac od fimr ubezpieczycielskich' date=' czyli motocykle z historia :( z tym ze oplaca sie sprowadzac motocykle nowe ( czyt. do 3-4 lat) bo jest duzy podatek ( vat czy clo ?? zawsze to mylilem). Przy motocyklu 10letnim ten podatek wynosi ponad 60% (przynajmniej tak jest dla samochodow)[/quote']

 

Ze strony: http://www.jawauto.us/przepisy.htm

 

motocykle

Cło na motocykle (w tym motorowery i skutery) wynosi 0% (jeśli pojazd pochodzi z krajów Unii Europejskiej i tamże został wyprodukowany oraz dołączono do rachunku oświadczenie sprzedawcy potwierdzające ten stan rzeczy) lub 9% (dotyczy pojazdów z USA i Japonii). Akcyza w tym przypadku nie występuje, zaś VAT wynosi 22%.

 

Zatem rocznik nie jest wazny.

Co to znaczy ze najbardziej oplaca sie kupowac od firm ubezpieczycielskich, czyli motocykle z historia?

 

Czy moze ktos dac namiary na ta firme z Chicago, albo jeszcze lepiej gdzies w okolicy NJ lub NY, wschodnie wybrzeze? 300 $ za shipping, mi wszedzie oferuja cos w granicach 600-700.

Motocykle sa tutaj rzeczywiscie tansze, ale po doliczeniu kosztow shippingu, oraz cla i podatku, roznica sie troche zaciera (np Virago), Przy motocyklach typu Vulcan lub intruder nadal sie oplaca.

 

A pozatym, jestem w motocyklowym raju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Co to znaczy ze najbardziej oplaca sie kupowac od firm ubezpieczycielskich, czyli motocykle z historia?

Właśnie też chciałbym się dowiedzieć o co w tym chodzi, bo podobno mój był zakupiony od firmy ubespieczycielskiej, a nie wiem jakie to ma znaczenie i co mi to daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze najbardziej oplaca sie kupowac od firm ubezpieczycielskich, czyli motocykle z historia?

Właśnie też chciałbym się dowiedzieć o co w tym chodzi, bo podobno mój był zakupiony od firmy ubespieczycielskiej, a nie wiem jakie to ma znaczenie i co mi to daje!

 

ano chodzi o to ze jak motocyklowi cos sie stanie np. dzwon, slizg, kradziez to amerynkance nie bawia sie w jego naprawe tylko biora kase i kupuja nowy (mimo ze nieraz uszkodzenia sa tak male ze az dziw bierze ze sie pozbywaja)

a firmy ubezpieczycielskie zamiast oddawac na zlom wystawiaja na sprzedaz i zawsze troche na tym jeszcze zarobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...