Skocz do zawartości

sprzeglo bierze = obroty spadaja i moto gasnie


thror0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem z kawasaki kmx125. Pojezdzilem sobie dzisiaj po kaluzach i innych blotach potem po jakis polnych drogach i na koniec na zgaszonym silniku na luzie jechalem moze z 500m z górki i chce odpalic moto. Spoko odpalil bez problemu ALE wrzucam bieg puszczam powoli sprzeglo i jest taki moment ze spadaja obroty i gasnie. Jak w momencie kiedy obroty spadaja wcisne sprzeglo to obroty wracają tak jak były. Ogolnie jak jest na biegu to sprzeglo skutecznie redukuje obroty :? Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak puszczasz sprzęgło silnik potrzebuje wiecj mocy by ruszyć z miejsca a do tego potrzebuje więcej bęzyny w komorze spalania więc ja bym szukał przyczyny w "instrumentach" paliwowych

PS

Ostatnio jak CZ350 skakałem po wertepach piaskowych też miałem taki sam objaw że jak odpuszczałem na biegu sprzęgło to gasła , przeczyściłem dysze gaznika i wszystko wróciło do normy :)

ale pamietaj ze w japońcu niuchać przy gaznikać niewolno bo mozna jeszcze pogorszyć sytuacje

 

Pzdr

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

caly gaznik wczoraj wyczyscilem, wszystkie dysze i ladnie chodzi na luzie. Pali od pierwszego kopa, szybko sie wkreca na wysoki obroty ale dalej na biegu ani drgnie jak puszczam sprzeglo. Nawet z gory jak go rozpedze i wrzuce bieg to nie chce odpalic (a na koniec czasem strzeli z tlumika) Poradzcie cos z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn sprzeglo ciagnie :?: jesli tak wymien tarcze sprzeglowe w ecie tak mialem to pomoglo

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo dobrze dziala tylko jak wrzuce bieg i zaczne puszczac sprzeglo to w miejscu gdzie zazwyczaj sprzeglo zaczynalo ciagnąć to spadaja obroty silnika a moto ani drgnie (jakby zaplon odcinalo albo paliwo) Nie jest tak ze sie dusi tylko rowno spadaja obroty a jak wcisne sprzeglo to normalnie chodzi. To chyba nie jest sprzeglo bo nawet z gory nie chce odpalic na biegu. Gaznik tez jest wyczyszczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by odrazu zgaslo bo odcina zaplon a jak mu dasz gazu dosc mocno to tysz zgasnie ??

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdejmij tlumik moze zapchany jest ale dziwne to wszystko ale jak by to byla elektronika to by odrazu zgaslo a nie spadalo z obrotow zobacz jeszcze bez obciazenia postaw na stopce lub na stolku bo to enduro wkoncu zapnij jakis bieg i zobacz co sie bedzie dziac ,i zdaje sie ze jak zapniesz bieg bez sprzegla to rowniez zgasnie ??

 

a moze masz tam czujnik luzu ?? moze on robi klopot u mnie jak odlaczylem kabelek od czujnika to nie odpalila maszyna no ale opisujesz ze jak zapniesz bieg to silnik pracuje tylko jak sprzeglo puszczasz to gasnie w takim razie nie wiem cos dziwnego sie dzieje :roll:cza by zbadac ogranoleptycznie przez neta ciezko stwierdzic

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manta: sprawdz włacznik przy klamce sprzegla i nuzce jesli takie posiadasz z pewnoscia jes to przyczyna  

powodzenia

 

qrde manta to byl wlacznik przy klamce sprzegla, ktory juz odlaczylem :D . DZIEKI WSZYSTKIM za pomoc :!:

 

PS. po co ten wlacznik jest tak w ogole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo spodziewalem sie ze moto zgasnie odrazu po zapieciu biegu :roll: :roll:

 

sluzy to tego co bys nie jezdzil z rozlozona stopka bo mozna zajaca zlapac :D w kawie i nie tylko lubi sie to psuc :P

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...