Skocz do zawartości

Odpalenie Kawasaki ZXR 750 H1


solidna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Kawasaki ZXR 750 H1,mam problem z odpalaniem motocykla. Ostatnio zapalał bez problemu pochodził ze trzy minyty poczym zgasł i juz nie odpalił.Zauważyłem (przy zapalaniu dotykałem palcem) że pompka paliwa zaczyna pompować ,lecz motor nie zapala,po chwili pompowania pompka przestaje pracować (niewiem czy ona musi pompować cały czas).Po chwili znów próbuje zapalać i pompka znów lekko pompuje lecz tylko przez chwilę,ale motocykl nie zapala.Wyciągałem pompkę i bez paliwa pompuje cały czas- więc myslę że jest OK, ale po skręceniu motor nie odpala.Wcześniej tez tak się zdarzyło po zimowym postoju w garażu,nie mogłem odpalić lecz spuściłem paliwo z gaźnika i odpalił i moto jeździł normalnie.Troche postał lecz odpalił a reszta jak wyzej opisane.Prosze o pomoc.Z góry dziekuje za radę. P O M O C Y ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze padl Ci impulsator pompki o ile jest? zrob tak: zwal bak, wez wezyk i butelke i grawitacyjnie podaj mu paliwo. jak bedzie chodzil - 100% klopot z pompka lub/i impulsatorem pomki.

 

pomka dziala dorywczo, sterowana jest (najczesciej) z ktoregos kabla idacego na cewke (dowolnego) i to trafia na impulsator i zasilanie dopiero na pompke. moze byc tak, ze pomka jest od razu podlaczona pod instalacje i nie jest zalezna od modulu, a impulsatora nie ma. poki nie bede mial schematu bardziej nie pomoge.

 

pomka bez paliwa pracuje caly czas i pracowac tak bedzie do swojej smierci. ona dziala tak, ze pompuje paliwo dopoki cisnienie na wyjsciu (czyli tego pompowanego paliwa) nie zwiekszy sie do pewnej granicy, czyli: pomopuje w gazniki, plywaki ida do gory, zamkna sie zaworki iglicowe, paliwo nie ma jak wleciec, rosnie cisnienie, a w pompce jest membrana, ze jak wyczuje wzrost cisnienia, to odlacza zasilanie pomki. proste? dlatego przy pustych gaznikach pompuje jak oszalala, potem sie zatrzyma, a nastepnie slychac tylko takie pukanie, czyli pomka dolewa paliwa (jezeli chodzi silnik i go ubywa ze studzienek) malymi porcjami, bo zaraz zaworki sie zamkna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...