Skocz do zawartości

GPZ 500S 97- odpowietrzanie baku


BejZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie szczególnie do posiadaczy i osób mających styczność z tym motocyklem:

W baku oproćż wężyków do kranika, z przodu baku są dwa gumowe wężyki po prawej stroniu od spodu wyglądają jakby były nałożone wczęsniej na coś gdyż mają ślady po opaskach i za cholerę nie wiem gdzie je wetknąć... Jakieś sugestie :?:

Z góry dzięki za info...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są połączone z dwoma rurkami przy główca ramy (siedząc na moto po prawej stronie) tylko sprawdź żebyś ich nie zamienił u mnie są oznaczone na ziel i czerwono (na baku i na rurkach) :? :? :?

a najlepiej wejdź tutaj http://www.kawasaki.com/Default.asp?strCon...ID=2&intParts=0

tam musisz podać model moto a lepiej numer VIN (bo były setki odmian i wersji) tam klikasz "part diagrams" i masz rozrysowane wszystkie części moto dział który ciebie interesuje to "FUEL EVAPORATIVE SYSTEM"

u mnie było tak namieszane w wężykach ze prawie nic nie było podłączone tak jak powinno ;) :) :) :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeden z wężyków to odpowietrzenie a drugi "przelew" spod czujnika poziomu paliwa. Gdyby uszczelka czujnika puściła to benzyna polała by się bezpośrednio na silnik, a wiadomo czym to grozi. Dlatego jest stosowany taki patent.

 

Jak by co to mam manulal do GPZ500 pdf

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem w moim gpz te węże są podłączone do rurek przy główce ramy (tydzień temu przez te j....e rurki 4 razy rozkręcałem moto :) :) :) ale teraz znam już układ na pamięć :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )a dalej ida do Fuel evaporative system jeśli u ciebie niema tego systemu(dosyć duża kwadratowa puszka pod bakiem do której dochodzą 3 lub 4 wężykimin te z baku i inne) to bym je poprostu zaślepił a jeśli jest to napisz z jakiego roku jest moto to podeśle ci schemat podłączeń na priv :D :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto jest z tego samego roku co Apacza czyli 97 rok Pod bakiem nie ma żadnej kwadratowej skrzynki a wężyki są i to dwa i noszą słady zacisków a to znaczy że były dgdzieś wetknięte... ino kaj skoro tego pudła w nim nie ma :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto jest z tego samego roku co Apacza czyli 97 rok Pod bakiem nie ma żadnej kwadratowej skrzynki a wężyki są i to dwa i noszą słady zacisków a to znaczy że były dgdzieś wetknięte... ino kaj skoro tego pudła w nim nie ma :?:

 

Mógł jakiś "mechanik garażowy :x :evil: :x :P :x :P " kiedyś wszystko zdemontować bo te rurki napewno są doFuel evaporative system (nie mam pojęcia jak to przetłumaczyć :D :P :) więc pisze orginalną nazwe ani tak naprawde do czego służy :lol: :lol: :lol: )

może ktoś uznał że jest to niepotrzebne i poprostu wywalił spróbuje dzisiaj zrobić zdjęcie ale nie wiem jak wyjdzie (jedyna cyfrówka jaką mam to nokia :) :) :) ) i czy będzie dobry dostęp żeby pokazać gdzie u mnie te rurki wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected] :arrow: będzie najprościej 8)

 

[ Dodano: Wtorek Czerwiec 14, 2005 11:10 pm ]

Dostałem fotki, dzięki Qrde to będzie to... wężyki wyłażą i widac że były do czegos takie mocowane ale tego czegos nie ma 8O

 

Apacz na pewno nie masz tego Fuel evaporative system :?:

 

W takim razie te wężyki z prozodu po prawej stroniu od spodu baku gdzie podpinasz :?:

 

W roczniku 97 jest ten system ale to jest parts do amerykanskiej wersji wiec moze w europejskiej nie ma tego systemu :?:

 

[ Dodano: Wtorek Czerwiec 14, 2005 11:11 pm ]

Do czego tak BTW jest ten cały skomplikowany system :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na http://www.kawasaki.com/Default.asp?strCon...ID=2&intParts=0 podaj vin i będziesz wiedział co powinno być a co ktoś kiedyś zdemontował ja zawsze wpisuje win bo wiem ze wtedy są schematy do mojego modelu a nie "podobnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...