Skocz do zawartości

Czas na zmiane motocykla, tylko na jaki???


Krzysiek__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

He he wibracje!! ( Co Wy wiecie o wibracjach :mrgreen: )

 

W mojej Sr jest silnik na sztywno mocowany w ramie , 1 cylinder wielkości kufla od piwa , żadnych wałków wyrównoważających, jednym słowem klasyka w każdym calu. A jak potrafi śruby w czasie jazdy odkręcać - wszystko trzeba skręcać na Loctite. Ale i tak nie zamienie jej na inną :mrgreen:

Mam odniesienie do innych motocykli - wierzcie - nic innego tak nie trzęsie

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie zamienie jej na inną  

 

Wprawdzie nie wiem jak to trzęsie, ale wygląda cooltowo!!!

Łukasz - nie wyobrażam sobie Ciebie na innym motocyklu!!!

Moje pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem SR-kę - to był taki czarno biały plakat do któregoś (nie pamiętam tytułu) filmu z Jamesem Deanem. Klasyka !!! Chociaż Dean jeździł Harleyem...ale chyba wiecie o jakie klimaty chodzi !?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt napisał:  

Po doświadczeniach z Jawą zdziwisz się niektórymi właściwościami chopperów.  

 

Jeśli możesz rozwiń tę myśl, to i ja chętnie poczytam.  

no i ja też :roll:

 

Sorki, ze tak dlugo, ale nie mialem sieci przez pare chwil. Juz pisze, dlaczego moim zdaniem mozna sie zdziwic po przesiadce z Jawy na choppera.

Co do przyspieszenia, kultury pracy silnika itd to oczywiscie Jawa jest nedzna w stosunku do nawet malych chopperow jak Virago 535. Tutaj chyba kazdy bedzie zadowolony po przesiadce, ale wlaściwości jezdne! Ja mialem CZ (naprawde niewielka różnica w stosunku do Jawy) i jak wielu moich kolegow jeździłem nią wszędzie. Dało się polecieć ścieżką przez las, po plaży nad jeziorem, no i oczywiście po asfalcie. I tu właśnie tkwi problem. Jak kupiłem Virówkę to okazało się, że zostały tylko szosy. Nawet jak asfalt jest dziurawy to lepiej znosi to Jawa czy CZ (i tyłek jeźdżca też) niż Virago ze skokiem tylnej zawiechy 85 mm.

Chopper z Japoni jest dużo mniej wszechstronnym motocyklem niż Jawa, chociaż oczywiście o niebo lepszym technicznie.

Poza tym dochodzi pozycja za kierownicą. Na Jawie jest ona bardzo neutralna. Kto dłużej jeździ takimi sprzętami to dziwnie się czuje potem z nogami do przodu, a ból kręgosłupa zdziwi go bardzo. Nawet przy takiej sobie jakości wykonania czeskich motocykli kierowca mniej się męczy na wyboistej trasie (też asfaltowej) na Jawie. No i pasażerka też nie ma za wesoło np. na Virówce.

 

Nie twierdzę, że choppery są kiepskie. Sam miałem i byłem zadowolony z niektórych cech Virago, ale ani właściwości jezdne, ani komfort i ergonomia nie są ich mocną stroną i stara Jawa jest tu po prostu lepsza (jak chyba każdy klasyk). Oczywiście niektórym podobają się sprzęty np. prezentowane jakiś czas temu w ŚM - Suzuki GSX-R przerobione na choppera z kierownicą na wysokości czoła kierowcy. Tylko nikt mi nie wmówi, że to jest wygodne i bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek__ napisał:

Kawasaki gsxr600

 

Czy to na pewno jest Kawa ???? Nie Suzuki????

no wlasnie :banghead:

 

p.s. chopera chciales' date=' a plastika dostales :lol: ja bym sie cieszyl ! nawet jak w starej kascie jest !

 

p.s. zawsze mozesz zamienic !

 

He he wibracje!! ( Co Wy wiecie o wibracjach )

 

kolego to moze ja kiedys podlece do ciebie z moim plecaczkiem, bo narzeka, ze u mnie na gsxf-ie jest niewygodnie i trzesie :twisted: siadujecie gdzies w kurniku w jakim pubie z moto-kolegami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrka suzuki, ale i tak planuje go sprzedac i kupic cos spokojniejszego pozycja podczas jazdy kompletnie mi nieodpowiada i trzymanie na wysokich obratach tez

takie moto w prezencie dostac i jeszcze marudzic :D :banghead: :mrgreen: no ale o gustach sie nie rozmawia :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik 2002, na allegro znalazlem taka za 26.900zl wiec pewnie tez cos kolo tego, tylko zostaje problem bo prezentow niewypada sprzedawac a ja domysl;am sie juz powoli czemu taki motocykl a nie inny rodzice kupili - a to dlatego ze jakos na moja ukochanej jawie ojciec nigdy nie chcial jezdzic a na suzuki jakos co chwile kluczyki mi zabiera, czyzby wtorna mlodosc :D :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...