Skocz do zawartości

Pierwszeństwo pod SMarketami


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Widziałem dziś w reginalnej 3 program w którym gość pokazywał jak nie przestrzega się przepisów ruchu drogowego pod sm. Chodzi tutaj o wymuszanie pierwszeństwa przejazdu na pojazdach wjeżdżających na skrzyżowanie z prawej strony. Kierowcy objeżdżający parking nie ustępowali pierwszeństwa pojazdom które wyjeżdżały ze środka parkingu a te przecież są z prawej strony. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji gdzie są znaki które decydują o pierwszeństwie ale na 99% sm parkingach pod sm takich nie ma. Kierowcom wydaje sie, że jak poruszaja się po szerszej drodze to maja pierwszeństwo. Zwróćcie na to uwage, sam dziś sprawdzałem i rzeczywiście mało osób pamięta o poprawnym zachowaniu na tych parkingach.

Pozdrawiam.

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na mnie często wymuszają pierwszeństwo pod HiperMarketami gdzie są spore parkingi :? no ale cóz poradzić - zawsze podnoszę rękę i kiwam palcem (nie, nie środkowym ;)) ku przestrodze... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ogladalem, calkiem fajny program, ale jak ja sie zatrzymywalem na parkingach by ustapic pierwszenstwo to zazwyczaj kierowca glupial i nie wiedzial co ma robic ruszal hamowal mrugal swiatlami wg. mnie tak sie juz przyjelo ze te drogi okrazajace parkingi maja pierwszenstwo i ludzi nie zmienimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przepis mówiący że tzw. ogólne zasady rozstrzygania pierwszeństwa stosuje się w każdym miejscu gdzie spotykają się dwa pojazdy. Czyli na parkingu pod sklepem obowiązuje pierwszeństwo dla jadącego z prawej strony (jak na "równorzędnym"). Realia są zupełnie inne jak zauważyli Koledzy.

 

Jest jednak lepszy numer: trójkąty wymalowane na jezdni sugerujące ustąpienie pierwszeństwa są nieważne jeżeli nie ma znaku pionowego!Czyli malunki na jezdni nic nie znaczą jeżeli znaku pionowego nie postawili przed skrzyżowaniem. Poszukam w Rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych i podam konkretne cytaty.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...