Skocz do zawartości

malowanie motoroweru


Manulo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie (a właściwie kilka): jak się do tego zabrać? co przygotować? mniej więcej ile to będzie kosztowało?

chciałbym swojego romecika na niebiesko i na baku biały napis MO do tego milicyjny orzeszek gogle i mogę mandaciki ściągać :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalezy ile lakiernik zawola za czesc jak oddasz do lakiernika to bedziesz mial piekny lakier a jak sam bedziesz malowal a nigdy tego nie robiles to moga Ci wyjsc straszne zacieki brzydko to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz fajnie wyglądał :twisted:

Ja mojego charta p rzejechałem zwyczajnie czarnym hamerajtem, ale malowałem tylko w kilku mało widocznych miejscach więc nie rzuca się to w oczy. Kiedyś też przemalowałem sobie wydech srebrną farbą w sprayu (na chromowanie nie miałem kasy :( ), z początku bałem się że farba będzie odpadać od temperatury, ale wytrzymało sporo już lat i jest ok :D A najładniej wygląda oczywiście lakierowanie, ale kosztuje też ładnie, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... po baku to bym w ogóle nie malował sprayem - zawsze się robią zacieki a poaz tym pamiętaj, że przy nalewaniu benzyny/mixolu nieraz coś kapnie na nałożoną powłokę, która może kiepsko znieść kontakt z benzyną. Skonsultuj się najlepiej ze sprzedawcą w jakimś sklepie z farbami.

Co do malowania pędzelkiem to też nie będzie na baku najlepiej wyglądać - w końcu to najbardziej wyeksponowany detal, a ślady po pędzlu zawsze jakieś zostaną. Ja malowałem tylko fragmenty ramy i tam tego prawie nie widać, ale wiadomo - to co innego.

Najlepiej rozejrzyj się za jakimś lakiernikiem który za sensowną cenę polakierowałby twoje moto - jeżeli takiego nie znajdziesz popytaj w sklepach o jakiś baardzo wytrzymały spray.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu

też malowałem swoją motoryne!

najpiew ją całkiem rozebrałem do gołej ramy potem zmatowałem i sru kompresorem pomalowałem jest teraz niebieska i ma białe felgi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu

nie mam za co polecam się na przyszłość!

ja za farbe dałem 35zł no ale malowałem motorynke!

a i jeszcze dwie puszki spreju kazda kosztowała 7zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
malowanie motoroweru

Zależy czy sam wyczyścisz z starego lakieru bak , jaki wybierzesz lakier ,wiadomo że lepiej będzie wyglądał pomalowany przez lakiernika ale jeżeli masz pistolet do malowania to bendziesz mał taniej,a lakiernik weźmie od ciebie pewnie koło 100zł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...