Skocz do zawartości

Jakiś stelaż pod bagaże do GSXFa


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli trzeba zacząć myślec o jakimś dalszym wypadzie na dwóch kółkach, a co za tym idzie, trzeba będzie też załadować na moto nieco bagażu. Póki co w swoim GSXFie nie znalazłem nawet za bardzo miejsc, do których możnaby poprzypinać gumki/siatkę mocującą torbę na miejscu pasażera :roll: Planuję więc zaopatrzyć się w jakiś stelaż, który umożliwiłby zamocowanie toreb po bokach motocykla... żadne kufry nie wchodzą w grę - liczy się przede wszystkim kasa - im mniej, tym lepiej :) W roli sakw wystąpią prawdopodobnie jakieś zwykłe torby/plecaki, bynajmniej nie motocyklowe :( Problemem tylko są te metalowe rurki na których wszystko powinno się opierać. Można gdzieś kupić coś takiego w ogóle?? Ewentualnie ma ktoś jakiś schemat jak wykonac coś takiego we własnym zakresie (znaczy sie zlecić w jakimś warsztacie czy coś)?? Jakie powinny być wymiary, gdzie możnaby to to przykręcić, jakieś wskazówki odnośnie materiału z jakiego to wykonać, techniki wykonania, itp. ?

Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast stelaza wystarczylaby Ci torba na bak + sakwy po obu stronach. Duze sakwy w bardzo rozsadnej cenie ma w swojej ofercie Metro. Mam je i jak na moj gust do mojej Suzi pasuja idealnie.

 

Co do mocowania: wspomniane sakwy maja tyle paskow i zaczepow, ze mozna je zaczepic przynajmniej na 10 sposobow.

 

Natomiast u mnie najwiekszy problem sprawia zaczepienie jakiegos rolla czy innej torby na tyl motocykla. Albo torba zajmie cale siedzenie pasazera, albo spada na tylne swiatlo i strach, ze ktos z dupy garaz zrobi ;) .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast stelaza wystarczylaby Ci torba na bak + sakwy po obu stronach. Duze sakwy w bardzo rozsadnej cenie ma w swojej ofercie Metro. Mam je i jak na moj gust do mojej Suzi pasuja idealnie.

 

Mógłbyś podać jakieś namiary? Ile takie coś kosztuje? Sakwy przewiesza się po prostu przez tylne siedzenie i nie potrzebują już żadnego dodatkowego oparcia po bokach moto?

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewieszam i sciagam dla pewnosci paskami do mocowan podnozkow dla pasazera, ale jak mowilem paskow i zaczepow jest tyle, ze przynajmniej 10 sposobow sie znajdzie.

 

Sakwy maja tez mozliwosc podczepienia paskow pod spodem (przez nadkole), ale musisz zobaczyc jak z twardoscia amora i obciazeniem moto, bo ja kiedys przytarlem pasek na wiekszych wybojach.

 

Tutaj masz moj test tych toreb: http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=91

 

Sakwy sa pojemne i ogolnie mozna przyczepic sie tylko do tego, ze Metro nie dawalo pokrowcow od deszczu. Jak im to w tescie wypomnialem to obiecali, ze pomysla nad takimi pokrowcami. Ale czy to zrobili nie wiem - bo od wiosny nie bralem od nich nic nowego do testu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;) Przyjrzałem się tak mniej więcej różnym sakwom i chyba jednak będę kombinował jakieś stelaże po bokach - tak, żeby dało się do nich zaczepić zwykły plecak czy cokolwiek - w ten sposób powinno się dać uzyskać całkiem sporą pojemność przewożonego bagażu przy umiarkowanych kosztach... do tego jakiś tankbag, ewentualnie torba na miejsce pasażera i GSXFa będzie się dało zapakować jak nieduży samochód pewnie :mrgreen:

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z podobnymi konstrukcjami będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...