Skocz do zawartości

Montaż amortyzatora w R6 1999 ( problem)


Tobi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem amortyzator skrętu lsl dedykowany do tego modelu. Problem jest następujący że po zainstalowaniu ociera o bak :) . Stąd pytanie jest jakąś możliwość obniżenia baku ( chodzi o 2-3 mm)?? Zauważyłem że pod bakiem są jakieś dwie gumki które trzymają mocowanie baku przy kierownicy. I kolejne pytanie jakie mogły by być skosekwencje wyjęcia ich albo przynajmniej obcięcia o połowe? Chyba że jest jakiś inny sposób :?: na zakończenie mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast ciąć gumki ja bym się skupił najpierw nad przyczyną tego obcierania-jeżeli jest to model amorka dedykowany do tego modelu to musi być źle zamontowany :idea: .-no chyba że amorek jest z jakiegoś rozbitka i może w samych mocowaniach amorka leży problem :idea:

 

Pozdrawiam Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi jeśli wyciagniesz te gumki z przodu i po bokach aby obniżyć zbiornik paliwa musisz liczyć się z tym ,że zniszczysz ramę - obtarcia a nawet głębokie wyżłobienia w miejscach kontaktu baku z ramą

te podkładki gumowe sa potrzebne w celu eliminacji drgań i ruchów zbiornika podczas przyspieszeń ,hamowań itd - przechyły poziomu paliwa w zbiorniku powodują ,że ruchy zbiornika są wyraźne

 

Kumpel też w R6 ma lekkie obtarcia krawędzi zbiornika spowodowane amortyzatorem skrętu, ale są one minimalne

 

zastanów się , może gdy zastosujesz dłuższe sruby mocujące zbiornik bedziesz mógł podłożyć tulejki,podkładki i amor bedzie wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...