Skocz do zawartości

CHART.i iskrownik od rometa ?


Darek...
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CZE .Zwracam sie w imieniu mojego syna.chodzi oto że podobno można założyć w miejsce orginału koło magnesowe i iskrownik od rometa.Bo wiadomo co jakiś czas trzeba umoczyć kilka zeta na elektronikę Czy ktoś miał z tym do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna założyć klasyczne magneto do charta, ale jest kilka rzeczy które trzeba wykonac.

 

Silnik w charcie kreci sie w przeciwną strone niz w innych polskich motorowerach, wiec krzywka tez zle bedzie pracowala, zamiast dynamicznie rozłaczyc młoteczek od kowadelka to bedzie to robis delikatnie. Zeby to zmienic to trzeba rometowskie magnet rodzielic na 2 czesci ( krzywka i to całe koło z magnesami) trzeba załozyc iskrownik i sama krzywke na wał, przekrecic tak walem zeby tłok byl ok 2,5mm od GMP( bo w tym miejscu ma wystapic zapłon) i trzeba zaznaczyc kreske koło styku młoteczka z krzywka (na krzywce kreske). potem trzeba tak przeszlifowac krzywke aby tam gdzie jest kreska byl najwiekszy uskok, aby dynamicznie odłaczył młoteczek od kowadelka, a potem ten uskok musi stopniowo schodzic zeby lekko opuscic młoteczek z powrotem na kowadełko. gdy wszystko pasuje, to trzeba zespawac krzywke z magnetem i odpowiednio jeszcze wyregulowac zapłon.

Wiem ze troche to zamotane, ale nie wiem jak to wytlumaczyc slowami, łatwiej pokazac.

 

P.S.

jest jeden problem, bo kowadełko sciera sie w trybie ekspresowym bo od drugiej, słabszej, strony dostaje uderzen od krzywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...