Skocz do zawartości

co ubrać??


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale jesli ktos jezdzi na szybszym moto bez spodni to delikatnie mowiac jest szalencem. Po pierwsze skutki ewentualnego upadku: zazwyczaj to kolana maja pierwszy kontakt z gleba. Czyzby ludzie bez spodni chcieli sie przesiasc na inny typ "wozka"?

 

Po drugie wychlodzenie stawow. Sezon pojezdzilem bez cieplych spodni i skutki bylo widac. Cieplo to jest jak sie idzie z buta po miescie, ale na trasie przy wyzszych predkosciach przez caly rok nie ma tropikow.

 

Dziwi mnie wiec to, ze ludzie wola oszczedzac na lepsza kurtke, a dol calkowicie pomijaja. Stroj ma sie albo pelny, albo sie go nie ma wcale...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże w butach enduro+ochraniacze na kolana pod bojówki i spodni motocyklowych póki co nie mam. Jak będzie wolna kasiora to postaram się zakupić, ale narazie niestety latam bez nich. O ochrone przed wiatrem się nie boje, w razie wypadku też wierze w wytrzymałość plastiku. Dlaczego więc chce kupić spodnie? Biodra! Miednica i okolice pasa są zupełnie nie chronione w razie upadku i tego się boje. Kurtka nie ma w dolnej części żadnych wzmocnień - to wg mnie błąd. Ot taki krótki offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kombi zawsze jest bezpieczniejsze bo zostalo stworzone do motocykli sportowych i ma chromic kolesia przy upadku z takiego moto.

Jak masz kupe kasy to polecam Ci kombi (jedno lub dwu czesciowe) firmy Alpinestars ,maja takze kombi (jednoczesciowe) zilelone idealne na Kawe (typ jaki mial M. Jordan na MotoGP chyba w Walencji)

Ja mam kurtke Dyno i spodnie Track Alpinestars'a i jestem super zadowolony (ochraniacze na rece sa prawie od nadgarstka do polowy ramienia , na barki, na plecy niestety raczej kiepski, w spodniach masz ochraniacze na golenie i kolana , na udo, na kosc krzyzowa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam golasa i smiagam w miare dobrych ciuchach.Oczywiscie nie jest toi jakis highend, ale zawsze cois lepszego. Texy sa spoko, nawet bardziej niz spoko. Aczkolwiek ja se zakupilem skorkowe ciuchy. Skora to skora. oczywsicie na de3szczu jest gorzej tak jak wspomnial Avalon, ale cos za cos. Wyglad za wlasciwosci. Narazie nie narzekam i moge tylko chwalic. Ciuszki mam ze stajni www.joerocket.com nieznane u nas za bardzo , ale podobniez dobre :(.

Oczywiscie zakup zalezy od ilosci szelestu, jak go masz za duzo to nie oszczedzaj. Lepiej zetrzec ciuchy niz dupe.To jest moje zdanie i koniec.

Wiec masz wybor albo smigac przykladowo w zx9r w skorce i jeansach albo w eleganckim kombi majac przy tym dodatkowo komfort psychiczny. Oczywsicie co innego cafe racing :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plastika tylko skóry czytaj kombi- czy jedno czy dwu częsciowa to rzecz gustu. Jedno je jest bezpieczniejszy jak już sie w niego wbijesz i jedziesz to wygodniejszy(o ile rozmiar jest TIP TOP) itp... ale dwu częsciowy jest praktyczniejszy i to o wiele...

Jeśli nie zamierzasz ścigać sie na torze i zdarze Ci sie wyskoczyć na chwile do miasta czy do jakiejś knajpy na moto to skłaniałbym sie na Twoim miejscu do dwuczęściowego kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ( w miare mozliwosci fin.) dwa komplety - skorzany i tekstylny stosowane zaleznie od warunkow atmosferycznych. Jesienia , wiosna jezdze raczej w texach bo zadna skora nie da takiego komfortu cieplnego jak np goretex z zimowa podpinka. W lecie, gdy z regoly bardziej sie pyci, ubieram skory, ktore z kolei daja wieksza ochrone przy ewentualnym upadku i lepiej przylegaja do ciala, nie mowiac o tym ze o niebo lepiej wygladaja ( w texach ktore najczesciej wygladaje na stroj dla narciarza nie wybralbym sie na zlot lub do knajpy- lekki obciach)A na deszcz polecam kondona! Potwierdzam zajebista jakosc ciuchow joerocket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wyżej koledzy proponowali ja również skłaniam się do jakiejś dwuczęścióweczki. Jest to praktyczne i wygodne. Wchodzisz do ciepłego pomieszczenia i zawsze masz ten komfort, że możęsz w każdym momencie zdjąć wierzchnią warstewkę. Sama jeżdżę w texach, co gorąco polecam. Nie tylko taki materiał chroni przed wiatrem, ale i przed deszczem. Rewelacja!!! Jeśli będziesz wybierał spodnie, to takie z zadupkiem, tzn. dłuższą częścią na nerki-fajna sprawa, wtedy już nie potrzebujesz pasa nerkowego. Ja osobiście polecam Hein Gericke. I najlepsza moim zdaniem opcja, to góra łączona z dołem suwakiem. Ale to już powtórka z rozrywki :(

 

pozdrawiam serdecznie :D

 

udanego wyboru ciuchów! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sciga to tylko skórzany kombinezon, ja widzę że zaczynasz zabawę daltego proponuje dwuczęsciowy - wygodniej sie użytkuje

a i najważniejsza sprawa - nie oszczędzaj na kombinezonie, różnica jest w wykonaniu, konforcie uzywania i w ogóle lepiej dolozyć i kupić dobry markowy tak od 2 tys. choc sa i za 5 tys. ale aż takiego nie trzeba

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie kolesia na szlifierce ubranego w goretexy :roll: troszke inaczej to wygląda...ale moze ak mówie bo sie przyzwyczailem do oglądania samych skór i kombinezonów ze skóry na plastikach.Jeden minus w skórze w cieple dni to jest to, że sie poprostu gotujesz! męka w miescie!np. w lipcu,upal 30 stopni i skórka :D istny hardcore,ale wole sie gotować i sie nie bać starć choć jeżdże w dzinsach i adidaskach...a wyżej to skóra,dobre rekawice i kask.Nie cackalbym sie i bralbym skóre,niektróre ''texy'', z tego co slyszalem to po glebie są do wyrzucenia,ścierają sie a zszyć to chyba nie wypada :D Niewiem jak w tych najdroższych goretexach,ale w tym ''przyzwoitym'' przedziale cenowym podobno mogą się ostro pochetać.Niema to jak skóra... :twisted: a i fajniej wygląda kolorowa skórka niż czarny i smutny goretexik :twisted: moze tak paplam bo sie bujam w kolorowej fajnej katance :P

pzdr!

PS.jestem za skóra,dopinane spodnie do kurtki bo w takim kondonie nie wpadniesz do pubu posiedziec,niewygodnie :lol: ale bardzo mi sie podoba jak chodzą te ludki w tych kombinezonach...zgięte kolanka,ręce w lokciach...fajny widok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...