Skocz do zawartości

Porady lakiernicze


rzemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W miarę niedostepnym miejscu (dla oczu), na tylnym błotniku, zauważyłem brak - tak na oko - około 2cmx1cm lakieru.

Pytanie do doświadczonych, czy można i jak najlepiej zrobić zaprawkę; czy można w tym miejscu zastosować aerograf; czy żadne z tych poprzednich rozwiązań nie sprawdzi się i najlepiej pomalować cały?

Proszę o podpowiedzi. Wiosna tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje jakąs stylową naklejke 8)

tylko nie tjuninkowego "diabełka" :P

 

a jak Ci tak bardzo zależy żeby to zamalowac, to wg. mnie pomaluj cały błotnik, bo i tak farbe itd musisz kupic, a mniej niż 100 ml nie dostaniesz

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dobrac można dość precyzyjnie w większości szanujących się firm lakierniczych.Niestety odprysk wiąże sie (zawsze) z powstaniem nierówności.Należało by to zaszpachlować, przeszlifować, dać podkład i polakierować z wycieniowaniem.Kłopot w tym że cieniowanie na małym elemencie to zwyczajna bzdura.Cieniowanie ma sens na zbiorniku, owiewkach, jednym słowem na dużych elementach gdzie malowanie całości jest niepotrzebne. Na dośc małym błotniku łatwiej będzie naprawić odprysk "całościowo".Przeszlifować, położyć filler i lakier na całości. Taniej, prościej i szybciej.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dobrac można dość precyzyjnie w większości szanujących się firm lakierniczych.Niestety odprysk wiąże sie (zawsze) z powstaniem nierówności.Należało by to zaszpachlować, przeszlifować, dać podkład i polakierować z wycieniowaniem.Kłopot w tym że cieniowanie na małym elemencie to zwyczajna bzdura.Cieniowanie ma sens na zbiorniku, owiewkach, jednym słowem na dużych elementach gdzie malowanie całości jest niepotrzebne. Na dośc małym błotniku łatwiej będzie naprawić odprysk "całościowo".Przeszlifować, położyć filler i lakier na całości. Taniej, prościej i szybciej.

 

A jak sprawa wyglada w przypadku głębokich rys :?: Moja xj-tka ma kilka rys do blachy praktycznie na zbiorniku i odpryski na owiewkach. Na takie coś też da się zaprawki porobić :?: W niektórych miejscach, zwłaszcza w okolicach wlewu paliwa łuszczy mi się klar, co nie wygląda zbyt efektownie. Może takie ubytki też da się uzupełnić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dobrac można dość precyzyjnie w większości szanujących się firm lakierniczych.Niestety odprysk wiąże sie (zawsze) z powstaniem nierówności.Należało by to zaszpachlować, przeszlifować, dać podkład i polakierować z wycieniowaniem.Kłopot w tym że cieniowanie na małym elemencie to zwyczajna bzdura.Cieniowanie ma sens na zbiorniku, owiewkach, jednym słowem na dużych elementach gdzie malowanie całości jest niepotrzebne. Na dośc małym błotniku łatwiej będzie naprawić odprysk "całościowo".Przeszlifować, położyć filler i lakier na całości. Taniej, prościej i szybciej.

 

A jak sprawa wyglada w przypadku głębokich rys :?: Moja xj-tka ma kilka rys do blachy praktycznie na zbiorniku i odpryski na owiewkach. Na takie coś też da się zaprawki porobić :?: W niektórych miejscach, zwłaszcza w okolicach wlewu paliwa łuszczy mi się klar, co nie wygląda zbyt efektownie. Może takie ubytki też da się uzupełnić :?:

 

do rys zobacz jak sie sprawia sluynna kredka z mango ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rys zobacz jak sie sprawia sluynna kredka z mango ;]

 

Hehe... efekt conajmniej mierny. bawiłem się niegdyś takimi kredkami i nic to nie daje. Jak już cos poprawiać i naprawiać to solidnie :P . Malowanie całego moto odpada, bo szelestów w portfelu nie starczy, pozatym lakierek oryginalny szkoda tracić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...