Skocz do zawartości

Pytanie o gmole do Yamahy XV500


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku się przywitam ponieważ to mój 1 post na tym forum, mam nadzieje, że będe mógł skorzystać z Waszego doświadczenia i zdobyć troszkę wiedzy.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy Xv500 z '88 roku, chciałbym dorobić do niej gmole i stelarz pod sakwy w związku z tym mam kilka pytań:

- z jakiej średnicy rury robić gmole i stelarz ?

- czy ktoś z Was robił może coś atkiego i ma jakieś projekty jak to powinno wyglądać ?

 

Jeszcze jedno pytanie, póki co ostatnie:

- gdzie mogę znaleść w sieci jakieś dokładniejsze dane tego motocykla, a może gdzies jakieś serwisówki są, lub ktoś posiada i mógłby przesłać mailem.

Do 535 jest mnóstwo danych, ale do jej poprzedniczki czyli XV500 ciężko cokolwiek znaleść.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

 

P.S. przepraszam za zamieszanie, umieściłem ten post wcześniej w innym miejscu przez pomyłkę, a tu jest chyba jego odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z jakiej średnicy rury robić gmole i stelarz ?  

- czy ktoś z Was robił może coś atkiego i ma jakieś projekty jak to powinno wyglądać ?  

 

Jeszcze jedno pytanie, póki co ostatnie:  

- gdzie mogę znaleść w sieci jakieś dokładniejsze dane tego motocykla, a może gdzies jakieś serwisówki są, lub ktoś posiada i mógłby przesłać mailem.  

Do 535 jest mnóstwo danych, ale do jej poprzedniczki czyli XV500 ciężko cokolwiek znaleść.  

Witam krajana

Gmole http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=38832336

Stelaż robiłem z pręta fi 12 z nierdzewki - nie trzeba już chromować.

Manual http://www.viragotech.com/XV500/

google twoim przyjacielem :)

Do zobaczenia na trasie

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te gmole z allegro sa sprawdzone ? czy ktoś tu na forum kupował coś takiego lub podobnego od tego sprzedawcy ??? można do nich spacerówki zamocować ??

 

Wybaczcie jeśli czasem moje pytania zabrzmią laicko, ale nie znam się na tym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te gmole z allegro sa sprawdzone ? czy ktoś tu na forum kupował coś takiego lub podobnego od tego sprzedawcy ??? można do nich spacerówki zamocować ??

Nie u tego sprzedawcy, ale taki model nabyłem. Czy rzetelny to trudno powiedzieć, sądząc z Jego komentarzy (kilkanaście pozytywów i 1 negatyw) to chyba tak.

Spacerówki są przeważnie montowane na obejmę więc powinny być, tylko w tym typie gmoli to ciężko znaleźć miejsce na ich przykręcenie bo albo będą wysoko, albo szeroko rozstawione.

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się żeby zrobić takie jak na 3 fotce w pierwszej lini:

http://www.christiancentaur.riders.pl/xv535/page2.html

 

Takie to chyba najprościej zrobić :)

 

P.S. jak wstawić obrazek bezpośrednio do posta

 

Pewnikiem tagi Img /Img (są powyżej okna wiadomości)

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolgę na właściwym Forum. W końcu udało Ci się zalogowac i dotrzeć do źródła wiedzy :D

Myślę, że Ekipa z tego Forum udzieli Ci pomocy w twoich rozterkach szczęśliwego posiadacza Virówki.

To razem z Virkiem jest nas już trzech z Jasła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolf no ladnie, zmieniles nicka ! znaczy sie ze wraz z zakupem motorka zmieniasz image :lol:

ogladam wlasnie fotki Twojego bumbuma przed rozpoczeciem "operacji druga mlodosc" i dochodze do wniosku, ze ten poprzedni wlasciciel to jakis brudas byl 8O z wierzchu jeszcze jeszcze, ale pod plastikami masakra :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć !

Sorry ze tak pużno, dopiero sie zalogowałem chociasz jestem tu często. Jeśli chodzi o gmole to pasuja od xv 353 , sam miałem kiedyś xv500 i normalnie zakupiłem w serwisie oryginały , coś koło 350 zł. jak chcesz cos wiedziec o sprze3cie to pytaj , chetniw podziele sie wrwżeniami z uzytkowania virażki.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Sorry ze tak pużno, dopiero sie zalogowałem chociasz jestem tu często. Jeśli chodzi o gmole to pasuja od xv 353 , sam miałem kiedyś xv500 i normalnie zakupiłem w serwisie oryginały , coś koło 350 zł. jak chcesz cos wiedziec o sprze3cie to pytaj , chetniw podziele sie wrwżeniami z uzytkowania virażki.

                                  Grzegorz

 

Witam,

nie mogę znaleźć nigdzie danych technicznych dotyczących mocy itp. wiesz lub masz może coś na ten temat ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...