Skocz do zawartości

Stelaż pod kufry - kilka pytań...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kupienia stelaż pod kufry boczne i centralny za na razie niewielkie pieniądze. Gośc kupił GS'a z 89 ze stelażem, ale che go sprzedać. Mnie by się przydał, ale:

1. nie wiem czy bedzie pasował - ciut sie jednak ten model zmienił przez 15 lat, bo ja mam 2004

2. kolezka nie wie jakie tam kufry były a ja nie wiem jak to jest z kuframi: czy stelaz musi miec mocowanie do konkretnych kufrów czy takie mocowanie przykręca sie po prostu do standardowego stelaża czy moze jest jakies uniwersalne mocowanie i każdy kufer (czy tez znakomita większość) można podczepic lub może mozna dopasowac kufer do posiadanego w stelazu mocowania. Napiszcie mi jak to jest, bo nie mam zielonego pojęcia.

 

Bo mnie się dotychczas zdawało, że stelaż i kufry stanowią komplet i kupuje się je razem jako komplet...

HELP :D HILFE :D AJUTO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularnym mocowaniem kufrów jest system stosowany przez GIVI, MOTO-DETAIL, KAPPA (na dole dwa "grzybki", u góry metalowy "zamek"). Zupełnie inny patent stosuje HEPCO&BECKER, jeszcze inny KRAUSER.

 

THX za odzew, ale niestety nie rozwiązuje to mojego pytania.

 

1. Czy zatem system stosowany przez GIVI, MOTO-DETAIL i KAPPA jest na tyle identyczny, że mając stelaż powiedzmy GIVI zamontuje na nim kufry (bo nie chodzi mi tylko o centralny, ale równiez o boczne) KAPPA, ale juz nie zamontuję H&B ?

 

2. A może nie jest istotny rodzaj (marka) stelaża, ale tylko jedgo dopasowanie do gabarytów kufrów (a właściwie kufrów do gabarytu stelaża), tak, aby systemy mocowani odpowiednich firm pasowały do rozmiarów stelaża ??

 

3. Czy może powinienem kupić stelaż takiej firmy jakie kufry mam zamiar zamontować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stelaż z "grzybkami" na dole i metalowym "zamkiem" u góry masz wybór: GIVI, MOTO-DETAIL, KAPPA,.... Marka stelaża w tym wypadku nie ma znaczenia. Nie musisz martwić się też dopoasowaniem gabarytów kufrów do stelaża, te kufry na pewno będą pasowały.

 

Jeżeli stelaż to same rurki to prawdopodobnie H&B (kufer wtedy zawieszony jest u dołu bezpośrednio na rurkach) -> pasują tylko kufry H&B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stelaż z "grzybkami" na dole i metalowym "zamkiem" u góry masz wybór: GIVI, MOTO-DETAIL, KAPPA,.... Marka stelaża w tym wypadku nie ma znaczenia. Nie musisz martwić się też dopoasowaniem gabarytów kufrów do stelaża, te kufry na pewno będą pasowały.

Superrr!!! Ten stelaż wpisuje się zdajsie w tą charakterystykę.

 

Dzieki wielkie.

 

Widze, że się w tym orientujesz, więc jeszcze zapytam tylko jak wygląda sprawa z mocowaniem kufra centralnego. Bo jak oglądam ofertę to większość ma jakieś płyty, a w tym stelazu sa tylko poprzeczki i dużo otworków w "rurce głównej" :)

Czy taka płyte się przymocowywuje do stelaża czy są alternatywne metody mocowania ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dużo otworków, ot jest przygotowany pod płytę-adapter. Miałem taki w swoich kufrach przy ZZR. Taka płyta kosztuje około 12 EUR; w louisie, w HG pewnie też podobnie. Oryginalna płyta GIVI - około 150 zł.

 

Ja miałem zarówno adapter jak i kufer moto-detail z louisa (45 litrów) po przecenie za całe 60 EUR; komplet i bardzo sobie chwaliłem - podobnie jak Marlew i Damian którzy kupili / dziedziczyli po mnie kufry.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są dwie:

- sprawdzić jak wyglądają rozstawy tych otworów w stelażu (u góry), czy są to te same rozstawy "grzybków" i "zamka" co w bocznych - jeżeli tak, wystarczy zakupić tzw. "SchloB-Kit" (w Louis'ie kosztuje 6,95 euro) - patrz foto

- jeżeli nie - kupić płytę i przymocować ją do stelaża (w Louis'ie widziałem za 12,95 euro) - patrz foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie sprawa wygląda tak:

Jeśli zamek ma byc z tyłu a grzybki z przodu to pewnie wystarczy zestaw, a jesli na odwrót to trzeba bedzie dokupic i zamocowac płytę.

 

Dzięki wielkie wojtalski i maniek_7 za wyjasnienie tematu.

Wiedziałem, że na ludzi z 4um mozna liczyć.

Teraz juz tylko pozostaje liczyć, że cena nie osiągnie zawrotnego poziomu i że będzie pasował do mojego gsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zostal doglebnie wyjasniony :lol: . Dodam tylko ze firma GIVI oferuje dwa systemy mocowania kufra do stelaza, ktore sa ze soba niekompatybilne, sa to Monokey i Monolock. Ten z "grzybkami" i "zamkiem" to MONOKEY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam zamiar kupić 3 kufry Moto-Detail 44L Moto-Detail 44L (jako top case i dwa kufry boczne). Jestem w posiadaniu stelaża dla trzech kufrów firmy Kappa K8N stelaż Kappa . Z Waszych wypowiedzi wynika, ze wyroby tych firm (a może to w sumie jedna firma) pasują do siebie. Mam tylko pytanie czy musze dokupić jakiś element mocujący. Powyżej była mowa o SchlossKit dla kufra centralnego. Czy mając ten zestaw, który opisałem, musze go dokupić? Czy ten schlosskit jest równiez niezbedny do kurów bocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...