Skocz do zawartości

Honda Hornet 1999r PC34 Świeca wykręcona razem z tuleją


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

ostatnio kupiłem pierwszy motocykl - Honda Hornet 600, od razu zabrałem się za wymianę tych bardziej i mniej podstawowych elementów. Olej wymieniony, płyn hamulcowy też, przewody zmienione na stalowy oplot. Przy wymianie świec jedna z nich wykręciła się razem z metalową tuleją, więc wychodzi na to, że ktoś wcześniej zerwał gwint i poszerzył go. Moje pytanie to jak teraz się za to zabrać, żeby zrobić to dobrze. Z odkręceniem tulei z samej świecy mam problem, dosyć mocno się zapiekła. Tuleja wygląda jak ta z tej strony: S0000247 - M10 x 1 x 12 mm Tulejka do naprawy zerwanego gwintu świecy żarowej - (tesam.pl)
Jako że gwint jest już zrobiony i nie ma z nim problemu to myślę, że można to wykorzystać. Myślałem, aby kupić taką tuleję i wkręcić ją razem z nową świecą. Czy to dobre rozwiązanie w tym przypadku? Jeśli tak, to próbować skleić ją czymś, aby przy kolejnym razie nie wyskoczyła czy wkręcić bez niczego? Może ktoś miał podobny 'problem'? Reszta świec ładnie wymieniona, z racji tego, ze mam klucz dynamometryczny to mogę dokładnie je dokręcić, oczywiście na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest taka tulejka jak z linku bo świece zapłonowe mają większy skok gwintu i na pewno nie jest to 10x1. Jedna z możliwości to wkręcić świecę z tulejka do głowicy na klej anaerobowy i wtedy próbować wykrecic świecę. Inna metoda to nagrzać świece z tulejką palnikiem. To powinno ułatwić rozkręcenie tych dwuch elementów.

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...