Skocz do zawartości

Garmin ZumoXT2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę o kilku problemach nowej nawigacji Zumo XT2 (chociaż niektórych przypadkach może jeszcze nie dotarłem do właściwych ustawień).

1. Wyznaczenie większej trasy z kilkoma przystankami potrafi mocno "zamulić" nawigację w trakcie edycji trasy, w trakcie jej przeglądania, na szczęście gdy już wystartujemy trasę wszystko działa sprawnie.
2. Jeśli ułożymy trasę od domu do domu, a jeżeli trasa powrotna przecina się trasę do celu, można łatwo się pomylić, widzimy dwie drogi w tym samym kolorze, trasa powrotna powinna być w innym kolorze, od punktu w którym wyznaczymy jako "powrót".
3. Na ustawionej trasie z wieloma przystankami, widzimy godzinę dojazdu do ostatniego punktu, jak ustawić tak aby widoczny był czas dojazdu do następnego przystanku ? Albo dojazd do każdego wyznaczonego przystanku ? Albo jak wyświetlić nasz następny przystanek?

Ustawimy trasę od A do F, z przystankami B/C/D/E, ale nawigacja pokazuje nam tylko czas dotarcia do F, nie wiemy za ile km będzie przystanek B/C/D/E ani czas dotarcia do tych punktów, to jest słabe. Również nie wiemy gdzie jest nasz następny przystanek dopóki nawigacja nas tam nie zaprowadzi.

4. Jadąc północno zachodnim wybrzeżem, wiele razy Zumo prowadziło mnie na budowaną właśnie S3 !?
5. Na mapach brakuje wielu rond które mają dobrych kilka lat.
6. Czasami nie widzi "Miast przed Tobą". Ta opcja potrafi się wyłączyć lub nie włączy się w ogóle, bo nie ma miast na mojej trasie?
7. Czy da się wyświetlać miejscowość w której jestem? Bo jadąc np. A4 przez pół polski pokazuje lokalizację A4 a brakuje miejscowości w której jestem.
8. Po długiej trasie podczas próby zapiania śladu, dostałem komunikat 'nie można zapisać śladu" i mój ślad nie został zapisany, ale widzę go na mapie jako "ślad niezapisany"
Czy można zapisać "niezapisane ślady"?
9. Szukam "Solec-Zdrój" i w podpowiedziach wydukiwania jest taka lokalizacja, ale już po po wybraniu jej z podpowiedzi i uruchomieniu "szukania" nie ma jej, nie znaleziono miejscowości!!! Jest wiele miejsc których nie potrafi wyszukać mimo że na mapie są.

 

Mimo tego uważam że to świetna nawigacja bez której nie wyobrażam sobie już dalekich podróży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...