Skocz do zawartości

Wymiana ramy w motocyklu od czego sie zabrac


Offman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem ostatnio dosc nieciekawa przygode mianowicie kolizje przez co w moto skrzywila mi sie rama przegladam allegro i sa ramy do mojego motocykla z papierami chce tylko rame a reszte "bebechow" przeloze sobie ze swojego ale teraz pytanie jak rama jest sprowadzona z niemiec ale sprzedawana przez polaka to moze byc problem przy rejestracji jesli dowod jest niemiecki a umowa kupna sprzedazy polska? kolejna sprawa zamawiajac taka rame bez oc musze wykupic do niej oc z dniem kupna tej ramy? i jak z wyrejestrowaniem tej mojej krzywej czy moge zezlomowac sama rame? z tego co czytalem rama jest klasyfikowana jako motocykl a wszystko inne to czesci wymienne bo tylko na ramie jest vin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Croowab napisał:

Nie wiem co to za moto ale czesto można kupić nową ramę u edalera z tym samym nr vin

Nie siej herezji, bo zaraz zjada Cie jak mnie kiedys !  🤣

U Ciebie tak, u mne rowniez ale to co pisali tu kiedys forumowicze, to w PL tak dobrze niema, podobno kupujesz tylko z nabitym FIN'em, bo zaden diagnosta niema prawa Ci go nabic  🤣

Nie wiem jak jest teraz, ale mysle, ze niedlugo sie dowiemy.  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Croowab napisał:

Nie wiem dokladnie jak to dziala ale rame w polsce tez mozna zamowic. Z tego conwi to przychodzi z tym samym nr vin, oczywiscie trzeba miec dowod

Moze obecnie tak ale kiedys mogles kupic tylko z nabitym numerem Fin, co za tym szlo, przerejestrowanie w urzedzie sie klanialo !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie ta rame kupie uzywana z innym numerem vin cos takiego jakbym nowe moto kupil i zarejestruje mam nadzieje ze prosta ale wiadomo przed przegladem rejestracja itd pojedzie na pomiar czy aby napewno jest wszystko git tylko chodzi mi o kwestie OC z tego co czytalem jesli ona nie ma OC musze wykupic z dniem kupna tej ramy ale no pewnosci nie mam. myslalem ze moge ktos przez to przechodzil i wie co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w bledzie jezeli sadzisz, ze odbudujesz motcykl na uzywanej ramie jako nowy. Mysle, ze przrejestracji po num. VIN zostanie wpisana data w kartepojazdu z dnia produkcji ramy / VIN.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi ze nowy ani ja go nie chce sprzedawac chce go nadal dla siebie a ramy z cbr jc39 sa przeciez takie same nie ma unikatow obecnie jest z 2009 roku ale no przy kupnie nowej ramy to tak jak nowy motocykl bedzie data produkcji nowej ramy chodzi mi glownie o OC tej nowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jak rozumiem dopiero po zarejestrowaniu musialbym wykupic OC ? i jeszcze jedno pytanie bo watpie ze na allegro sprzedaja z polska umowa kupna sprzedazy mysle ze to bedzie umowa miedzy mna a przykladowo jakims niemcem a osoba sprzedajaca jest posrednikiem i jak to wtedy wyglada czy bede potrzebowal jakies tlumaczenia czy tam jakies clo za to placic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, qba napisał:

no kupujesz ramę z dokumentami PL to musi mieć OC, kupujesz z dokumentami z innego kraju OC mieć nie musi bo jest nie zarejestrowana w PL 

Dokladnie tak jak mowisz ! 

 

14 godzin temu, Offman napisał:

aha czyli jak rozumiem dopiero po zarejestrowaniu musialbym wykupic OC ? i jeszcze jedno pytanie bo watpie ze na allegro sprzedaja z polska umowa kupna sprzedazy mysle ze to bedzie umowa miedzy mna a przykladowo jakims niemcem a osoba sprzedajaca jest posrednikiem i jak to wtedy wyglada czy bede potrzebowal jakies tlumaczenia czy tam jakies clo za to placic ?

Nie, jak zlozasz sprzet do kupy, to szukasz  sobie ubezpieczyciela i gdy masz wszystkie papiery do rejestracji wtedy dopiero podajesz w urzedzie TWU i od daty zarejestrowania uiszczasz za to ubezpieczenie oplaty

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Offman napisał:

mozesz rozwinac skrot TWU ? 😄 i nie rozumiem tego ze jak szukam ubezpieczyciela a pozniej rejestruje ? to ubezpieczenie dostane na moto na niemieckich blachach ? strasznie to zawile 

1. Mieszkasz gdzie ? Bo nic nie pisales o Nimczech.

2 TWU to skrot od Towarzystwo Ubezpieczeniowe 

Bez wzgledu gdzie zyjesz jak juz masz sprawny sprzet do rejestracji musisz przedstawic sprzet diagnoscie ktory wyda zaswiadczenie o dopuszczeniu do ruchu drogowego - przeglad techniczny. Po tym szukasz sobie ubezpieczyciela i rejestrujesz pojazd. Skladki ubezpieczeniowe rozpoczynaja sie od dnia zarejestrowania pojazdu.


I okresl sie z tym, gdzie chcesz to rejestrowac, bo sa roznice.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w polsce i tutaj chce rejestrowac ale rame bym chcial kupic taka https://allegro.pl/oferta/honda-cbr-125-jc39-rama-dokumenty-09r-9798446103 w ogloszeniu napisane ze sprowadzona z niemiec takze domyslam sie ze umowe podpisze z tym niemieckim wlascicielem za posrednictwem tego polskiego i dlatego tak dopytuje o to oc i jak mam zarejestowac krok po kroku gdzie mam sie udawac czy najpierw oc czy moze jakies tlumaczenia czy moze clo czy skarbowka czy przeglad nie wiem tego wszystkie pojazdy jakie do tej pory kupowalem byly juz zarejestrowane w pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...