Jump to content
cypek zg

Twin Cam 88 ile oleju do skrzyni.

Recommended Posts

Panowie być może temat już był wałkowany i jest dla was banalny ale przedstawię problem na swoim przykładzie. Ile oleju do skrzyni potrzebuje moja Electra z 2001 roku. Słyszałem żeby nie wlewać całego litra tylko 0.8 więc tak zrobiłem. Poziom na miarce na wyprostowanym motocyklu przekracza 3 krotnie wartość max na bagnecie więc sprawdzanie poziomu na wyprostowanym odpada a wiem że to temat rzeka i każdy model ma inaczej i każdy mówi inaczej . Natomiast oparty na nóżce poziom ledwie dotyka kreski poziomu minimum. Sam już zgłupiałem, bagnet raczej oryginalny bo w chromie i leży jak ulał w karterze. Amerykańce na swoim forum podają że ma być 25 uncje czyli 710 ml. Nie chcę więcej dolewać bo zbyt dużo oleju nie można bo ciśnienie robi swoje i może wywalać uszczelnienia, tylko czemu taki poziom na miarce. Na rozgrzanym pewnie będzie podobny odczyt.

 

Już domyślam się gdzie może być problem otóż od dawna miałem wrażenie że moja boczna nóżka jest wyhuśtana i za nisko opuszcza motocykl na bok. Może jego nominalna pozycja jest nieco wyżej i wtedy bagnet pokazywał by olej w normie.

Edited by cypek zg

Share this post


Link to post
Share on other sites


Podczas mierzenia poziomu oleju w skrzyni olej powinien być rozgrzany, motocykl w pionie i bagnet tylko włożony do skrzyni a nie wkręcony .
Podejrzewam że tu robisz błąd.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mierzyć poziom to zależy od modelu. Electra z 2003 roku może mieć na nóżce a z 2006 roku w pionie. Poprzeglądaj fora bo temat był już wałkowany i każdy pisze co innego. Amerykańce wrzucają nawet filmiki na YT i tam w niektórych modelach mierzą na nóżce i wkręcają do końca. Nowsze modele np. Street Glide mają np. napisane na bagnecie w jakiej pozycji sprawdzać. Jeśli chodzi o moją Elke to najlepiej było by dostać serwisówkę, ale sprawdzę twoim sposobem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olej spuściłem do końca trzymając go długo w pionie i nawet przechylając na stronę korka żeby wszystko wyciekło. Potem wlałem tyle co radzą jankesi na forum 24 uncje czyli 710 ml. Na gorącym oleju, moto wyprostowane przyłożyłem bagnet bez dokręcania i poziom pokazuje ponad kreskę Full i to o dobre 4 mm więc nie rozumiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Electra Glide FLHTCI na Twin Cam 88 rocznik 2001.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiem o co chodzi.
Mam twój model w manual .
709ml dolewasz ale do kompletnie suchej skrzyni np po remoncie.
Jeśli chodzi o wymianę to lejesz 591-709ml.
Jeśli jesteś zainteresowany serwisówką napisz pm.
Pozdro

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat rozwiązany, tak jak mówiłeś 709 ml było by do suchej skrzyni a moja była mokra wystarczyło spuścić coś trochę ponad 100 ml i teraz wskazanie bagnetu jest w normie chociaż jakby zostało tyle ile było to nic by się nie stało bo kiedyś kumpel cały sezon przejeździł Electrą jak moja na wlanym całym litrze i nic się nie działo. Dzięki za serwisówkę przydatna rzecz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...