Skocz do zawartości

padła iskra w burgmanie 400


Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko jedną iskrę przy rozruchu...co mogło paść!  nawet po wymianie kompa,kluczyka  z immo...to samo...jedna iskra,prośba koś miał kiedyś problem,żeby naprowadzić choć co sprawdzić...cewka zapasowa podłączana to samo...

 

Edytowane przez jwnuk123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem cewkę z drugim kablem...to samo...ciekawe,czy regler,kostka do ładowania może mieć na to wpływ,rozruch i tak idzie a aku...już sam nie wiem co myśleć,nikt widzę nie moze pomóc...nie ma mechaników do napraw motorów w ogóle...może gażnikowe prędzej naprawiają.myślę,że to jakis banał,z dnia na dzień sie zepsuł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego.

Jest weekend i niektórzy pewnie latają swoimi maszynami,a nie siedzą na forum.

Poczekaj do wieczora, chłopaki trochę ochłoną i pewnie ktoś Ci coś mądrego napisze.

A ja coś takiego znalazłem w sieci:

cytat: " Podstawową awarią tego układu jest z reguły brak iskry zapłonowej – pierwszą czynnością jaką należy przeprowadzić to sprawdzenie świecy zapłonowej – czy nie jest przegrzana, zaolejona lub pokryta sadzą. Świeca przegrzana ma jasną końcówkę izolatora z zastygłymi kawałkami metalu a elektroda jest mocno nadpalona, zaolejona ma wilgotny osad z nagaru olejowego, pokryta sadzą jest sucha. Należy również sprawdzić przewód wysokiego napięcia pomiędzy cewką zapłonową a fajką świecy. Czasami fajka świecy ma przebicie lub ulega uszkodzeniu wewnętrznemu i w tym przypadku również nie będzie iskry. Jeśli po sprawdzeniu świecy i przewodu nie zostanie stwierdzone uszkodzenie tych elementów należy sprawdzić czujnik stopki bocznej, który jest stosowany teraz w większości skuterów."

źródło: o... tutaj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...