Skocz do zawartości

Yamaha XJ 600 nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i od trzech tygodni jestem  szczęśliwym posiadaczem Yamahy xj 600 rocznik 1998r. Szczęśliwy byłem do dziś. A dokładniej o co chodzi.

Podczas jazdy motocykl przestał chodzić równo. Po pewnym czasie ewidentnie zaczęło mu brakować mocy co jakiś czas jej przybywało ale to na chwilę. Wszystko rozegrało się  odcinku  około 1,5 km. Ostatecznie motocykl zgasł. Od ostatniego tankowania przejechałem 250 km. Gdy motocykl zgasł kranik był na pozycji ‘’ ON’’ nie domyśliłem się żeby przełączyć na rezerwę. Dowiozłem paliwa przestawiłem na pozycję PRI ( po przekręceniu usłyszałem jakiś odgłos z baku tak jakby poszło paliwo) na chwilę się uruchomił po czym zgasł. Kilka razy jeszcze jak by chciał zagadać ale ostatecznie się nie udało.  Dodatkowo przez chwilę po każdej niedualnej próbie uruchomienia silnika słychać jakby stukanie ( nie wiem jak to opisać ) chyba z pompy paliwa (tego czegoś obok filtra paliwa) daje odgłos jak by działała no chyba że źle to interpretuję .  Co robię źle bądź co muszę zrobić żeby motocykl ożył? Czy możliwe że zapowietrzyłem cały układ paliwowy ? Jeżeli tak to jak go odpowietrzyć?  Nie ukrywam że chciałbym sam wybrnąć z tej sytuacji nie odwiedzając mechanika gdyż ostatni zakup tej maszyny i ubrań zniszczył moje finanse.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...