Skocz do zawartości

Yamaha Xj700 Maxim


Radoslav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do sprzedania wyjątkowy motocykl w wyjątkowym stanie. Yamaha XJ 700 Maxim wersja chłodzona powietrzem z rynku amerykańskiego, produkowana tylko w latach '85-'86. Jak widać na zdjęciach jest to niewielki chopper przypominający bryłą Virago lecz z pancernym rzędowym silnikiem o mocy 86 KM. W porównaniu do Virago i innych chopperów z tamtych lat to istna wścieklizna. Motocykl w moich rękach od 10-ciu lat. Dwa lata temu przeszedł duży remont. Zaczęło się od konieczności rozpołowienia silnika, gdyż sprzęgło rozrusznika zaczęło przepuszczać i były problemy z odpaleniem. Jak już rozebrałem silnik to robiłem co tylko się kwalifikowało, więc po kolei:

- cały silnik wyszkiełkowany, pokrywa zaworów pomalowana proszkowo.

- wymienione łożyska skrzyni biegów i wszystkie uszczelniacze

- wymienione łożyska wałka atakującego w dyfrze

- wymienione ślizgi łańcucha rozrządu

- remont głowicy, planowanie, dotarcie zaworów, wymiana uszczelniaczy zaworowych

- wymiana łańcucha prądnicy

- wymienione pierścienie tłokowe

- silnik złożony na nowych uszczelkach

- remont gaźników, dokładne czyszczenie, szkiełkowanie, uszczelnienie osi przepustnic, filtry stożkowe i dopasowane do nich dysze, synchronizacja i regulacja.

- rama wypiaskowana i pomalowana proszkowo

- dekle silnika i golenie wypolerowane na lustro

- przewody hamulcowe w stalowym oplocie

- przewody przy kierownicy w stalowym oplocie

- kilkuletni akumulator Yuasa w pełni sprawny, pali od strzała,

Pewnie coś pominąłem, ale mam pełną dokumentację zdjęciową z remontu.

Założone akcesoryjne wydechy dzięki którym silnik ryczy pięknym basem, ale dzięki db-killerom dźwięk nie jest irytująco głośny i bez problemu przechodzi przegląd. Oczywiście można wyjąć ale wtedy słychać z kilku kilometrów :)

Z dodatków zamontowane też spacerówki i bagażnik z kwasówki własnej roboty, oparcie i wskaźnik temperatury oleju.

Oczywiście można wrócić do oryginału jak ktoś chce, mam oryginalne stopki i oryginalny airbox z filtrem K&N.

Z uwagi na nakład pracy i wkład pieniężny cena taka a nie inna, zapraszam do oględzin i negocjacji.

 

Link do ogłoszenia:

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xj-700-maxim-CID5-IDvg60i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...