Skocz do zawartości

JEZ. COMO ITALIA


Maciek74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu wybieram się z żoną w okol. jez. Como na około tydzień. Noclegi w hotelach. Jeśli ktoś byłby chętny to zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów. W poprzednim roku robiłem Dolomity i Gardę.Proszę również o różnego rodzaju wskazówki co objechać , zobaczyć. Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym temacie nie pomogę bo jeszcze tam nie byłem ale jeśli możesz mi podesłać na emaila (żeby nie zaśmiecać tego tematu) info na temat gdzie nocowałeś, jakie trasy zrobiłeś nad Gardą będę wdzięczny.

Ten kierunek jest w moim planie też w czerwcu więc może na trasie gdzieś si zobaczymy

Mój email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Jezioro Como to doskonały kierunek na moto i nie tylko. Generalnie już samo w sobie objechanie jeziora jest extra wycieczką. Pamiętaj iż zachodnia strona jest bez superstrad (autostrad) czyli jedzie się zwykłą drogą nad samym jeziorem i jest to dość czasochłonne tym bardziej jeśli chcemy co chwilkę stawać. Inaczej droga wygląda od strony wschodniej tam masz wybór, albo wspomniana superstrada z kilkoma tunelami, jednak wiadomo, że jadąc motocyklem wybierzesz po obu stronach drogę tuż nad brzegiem jeziora. Cóż, będąc nad J.Como koniecznie jedź do Bellagio to jest najbardziej wysunięty "cypel" w środkowej części jeziora do której prowadzi droga, którą uwielbiam. Ja osobiście najbardziej lubię tam jechać od strony Pere na północ do Bellagio (czyli jadąc od Mediolanu w kierunku Lecco, wracamy na Pere). Wąska fajna droga z fajnymi winklami podobnie ma się sprawa jadąc od Bellagio do Como. Na wspomnianej drodze jest kilka bardziej "dzikich" plażyczek gdzie można odpocząć i się wykąpać. Polecam pochodzić po Bellagio i dojść na sam koniec cypelka gdzie też jest zejście schodkami do jeziora i można się kąpać. Ja osobiście bywałem i zawsze zabierałem znajomych na "Castello Dell'Innominato" dotrzesz tam od Vercurago. Są to pięknie usytuowane na wzgórzu ruiny z kapliczką. Jest to mało znane miejsce i nie oblegane turystycznie jednak rzez to ma swój urok. Jest tam przepiękny widok na jezioro. W Vercurago polecam zajechać na pyszne lody do Gelateria Dolceamaro. W samym Vercurago też jest plaża żwirowa, zresztą jak wszystkie w tym jeziorze. Według mnie koniecznie powinieneś zrobić sobie fajną odskocznie i podjechać pod Funivia Piani d'Erna (jest to kolejka (kabinowa) na szczyt Piani d'Erna gdzie jest kapitalny punkt widokowy z mega widokiem na jezioro. Można też pokusić się o trekking na Monte Resegone co jest przyjemnym wyjściem.

Niestety kończy mi się dziś czas na opisanie innych atrakcji i miejsc nad tym jeziorem... muszę lecieć do pracy bo już czas goni :blink: :rolleyes: . Jak będę miał chwilkę to jeszcze coś skrobnę w tym temacie bo bywałem tam wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...