Skocz do zawartości

Romet ogar 900 problem z częściami


Ameru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem Romet Ogar 900 w częściach i go składam, otóż w miarę skompletowałem części co do czego mam złożyć, ale mam problem z kilkoma częściami, które za nic nie mogę wymyślić gdzie mają być zamontowane i prosiłbym o pomoc osoby, które wiedzą coś na ten temat. Poniżej zamieszczę zdjęcie, tych części, które nie wiem gdzie mają być zamontowane. Co do tego kółka po prawej stronie u góry, wydaje mi się, że ma być on zamontowany w tym tunelu w cylindrze gdzie idzie łańcuszek rozrządu. Szukałem schematów, ale niestety tych części się nie mogę doszukać. Ten simering nie pasuje na wał, ponieważ jego średnica wewnętrzna jest za mała.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

post-81438-0-94085300-1521209103_thumb.jpg

Edytowane przez Ameru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie na te schematy patrzyłem, ale nie znalazłem gdzie znajduje się to łożysko, ta sprężynka według schematu ma iść tam gdzie jest kopniak na zewnątrz silnka, ale nie mogę znaleźć żadnego miejsca na to. To łożysko jest trochę jak mimośród, ponieważ przykręca się go pod lekkim kątem. To kółko po lewej jest do rozrządu, ten simering nie wiem bo już wszystkie simeringi w silniku założyłem gdzie było miejsce a i tak został jeden simering, chyba, że w sklepie dali zły, śruba imbusowa do czujnika luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łożysko to pewnie przypadek bo poza silnikiem raczej stosuje się zamknięte. Siemmering mógłby być od lagi, ale średnicy nie widzę.

Ten kielich od jakiejś sprężyny? Zupełnie nie znam tego motka, ale szukałbym po rozmiarze śruby do tego kielicha.

Ta sprężynka zupełnie do niczego mi nie pasuje, z wyglądu pracuje na jakiejś ośce o konkretnych punktach zaparcie i niewielkim,

ale dosyć silnym docisku. Sorry, nie miałem motka w łapkach i nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mniej więcej wiem jak to poskładać, tylko aktualnie czekam na nowy simering na wał. Ten simering został pomylony w sklepie i dali zły rozmiar, oraz to łożysko jest jakieś dziwne, ponieważ nie ma żadnego miejsca w silniku gdzie mogło by być to zamontowane, jeszcze będę przeszukiwał schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...