Skocz do zawartości

Prom z Turkmenistanu do Azerbejdżanu


JanuszW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję informacji na temat promu z Turkmenbaszy do Baku. Podobno pływa co dwa/trzy dni, ale nie ma oficjalnego rozkładu. Problemem jest wiza tranzytowa na 5 dni (innej się nie dostaje), jeśli się spóźnisz, to deportują Ciebie do kraju z którego wjechałeś ;-( i nie można wyjechać innym przejściem, niż się zadeklarowało na początku.

 

Nie wiecie, jak jest obecnie z wjazdem do Azerbejdżanu (wiza + .... jakieś opłaty?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem informacji na temat tego połączenia i niestety, ale Cię zmartwię.

 

To połączenie (wiedza sprzed 3-4 lat, ale nie sądzę, aby coś się od tego czasu zmieniło) jest bardzo nieregularne, oficjalna cena nie była niska, a do tego wielu dotknął problem dość znacznych łapówek czy to w porcie, czy nawet już na promie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółf, na anglojęzycznym forum znalazłem info z przed dwóch może trzech lat i piszą o "nieregularności" to fakt, cena 90$ może do dzisiaj się coś zmieniło, na pewno nie staniało :-).

Po wjeździe na teren portu w niebieskim notesie robisz "zapisy" i pisze także, aby płacić na statku bo taniej. To wszystko jest prawie do ogarnięcia, problem jedynie z tą "nieregularnością" bo to będzie już droga powrotna i kilka dni może mieć wtedy kolosalne znaczenie (urlop nie guma w majtkach).

Łapówy także lecą na statku, bo wyżywienia tam nie ma a jedzenie w knajpie może się szybko skończyć, jak statek na redzie będzie stał naście lub więcej godzin.

Generalnie maniana jak zawsze w tamtych rejonach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem nawet relacje o tym, jak marynarze zrobili strajk na pełnym morzu i stwierdzili, że nie popłyną aż pasażerowie nie zrobią ściepy na łapówę, aby im się zachciało płynąć dalej:)

 

Jeżeli masz napięte terminy odpuściłbym sobie Turkmenistan. Nigdy tam nie byłem, ale nasłuchałem się sporo i każdy odradza. Kraj i ludzie może spoko, ale walka z biurokracją jest przerąbana i skutecznie obrzydza podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...