Skocz do zawartości

Alpy 2 połowa lipca


Borygo985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wybrać się w Alpy jakoś w 2-giej połowie lipca, czyli już zaraz. Campingi, czasem motel. Noclegu szukam na bieżąco. Jeśli ktoś chciałby dołączyć to zapraszam. NA koncie mam dwa wypady na Bałkany KLE 500, to będzie moja pierwsza podróż VFR-ką w Alpy.

 

Czy ktoś mógłby poradzić jak się ubrać? Czy nastawiać się na upały i odziać w lekki, typowo letni meshowy kombinezon, czy raczej całoroczny?

Czy w nocy namiocie jest zimno? Podobnie - śpiwór ultra lekki czy konkretniejszy?

 

Dzięki!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Jak coś to wyjeżdżamy z Konina w sobotę 15.07 do Monachium (przelot na nocleg), a później już dziennie 250-300km po winklach :)
Noclegi mamy akurat po rezerwowane na całej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wybrać się w Alpy jakoś w 2-giej połowie lipca, czyli już zaraz. Campingi, czasem motel. Noclegu szukam na bieżąco. Jeśli ktoś chciałby dołączyć to zapraszam. NA koncie mam dwa wypady na Bałkany KLE 500, to będzie moja pierwsza podróż VFR-ką w Alpy.

 

Czy ktoś mógłby poradzić jak się ubrać? Czy nastawiać się na upały i odziać w lekki, typowo letni meshowy kombinezon, czy raczej całoroczny?

Czy w nocy namiocie jest zimno? Podobnie - śpiwór ultra lekki czy konkretniejszy?

 

Dzięki!

 

Cześć,

Temperatura w górach zależy od wysokości na jakiej się znajdujesz.Byłem 2 tygodnie temu ,podało pod Bormio było 7* .Zaliczyłem nawet grad ❄️.

nad jeziorem Garda bylo 34*.też kąpielówki się przydały :)

Tak więc duże różnice temperatur, na powrocie w Polsce od Włocławka 15* C. Zabrałem wszystko włącznie z membranami i się przydało.

Szerokości i błekitnego nieba.

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...