Skocz do zawartości

Nieścisłości z "check hose" i sprzęgłem. Yamaha YZF r125


Rekomendowane odpowiedzi

Rok: 2013

Przebieg: 1900mil

 

Witam,

 

1.

Nurtuje pewnie pewna sprawa związana z "check hose" od filtra powietrza. W manualu jest napisane, aby sprawdzić czy nie występuje w nim woda, bądź jakikolwiek brud. W moim przypadku występuje coś w rodzaju złoto-żółtawego "oleju". Dlaczego występuje taka sytuacja, świadczy to o jakichś przeciekach bądź coś podobnego?

Jutro mogę podesłać fotkę

df77a44d4b5de5ecef681743dd640cbc.jpg

 

2.

Po wyregulowaniu sprzęgła według manuala (10-15mm luzu) jak wyczuć moment, w którym sprzęgło trzeba wcisnąć na tyle mocno, aby zmienić bieg bez żadnych obaw, iż sprzęgło było wciśnięte zbyt lekko?ponieważ rozumiem, ze sprzęgła nie trzeba, a raczej nie powinno się dociskać do końca manetki? (Z tego co zrozumiałem z większości filmików)

Czy prawidłowy zakres wciśnięcia sprzęgła to będzie moment od początku fricton zone bądź ciut więcej, kiedy motocykl zaczyna jechać z jedynki?

 

Czy kierować się wtedy charakterystycznym dźwiękiem "KLIK" podczas wciskania sprzęgła(występuje w około połowie zakresu -o ile ten dźwięk jest normalny?) po czym zmieniać bieg za pomocą nogi?

Ogólnie znam zasadę zmiany biegów, przestudiowałem multum filmików, w tym przypadku chodzi mi konkretnie o sprzęgło.

 

Podejrzewam, że dla niektórych pytania będą się wydawać komiczne, ale każdy kiedyś zaczynał, teraz nadeszła moja kolej:)

 

Dzięki,

Pozdro

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez ooskaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...