Skocz do zawartości

Sierpien 2017 Zachodnie wybrzeze EU Zachodniej lub Balkany-Turcja-Grecja


zygaXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaplanowalem samotna podroz na Sierpien 2017 pierwszy Plan to wzdluz wybrzeza Europy Zachodniej

Niemcy-Holandia-Francja-Hiszpania-Portugalia-Gibraltar-Francja-Wlochy-Slowenia-Austria-Czechy-Polska

 

To pierwsza opcja, Ale czytajac fora,artykuly itp. Zauwazylem ze wiekszosc motocyklistow wybiera Balkany i pomyslalem ze podroz w ta strone moze byc ciekawsza

Polska-Slowacja-Wegry-Rumunia-Bulgaria-Turcja-Grecja-Macedonia-Czarnogora i dalej Bosnia, Chorwacja lub na Serbie, Wegry i do domu... Na tej trasie mam obawy co do sytuacji w Turcji...

 

Jesli chodzi o podroze na Motocyklu jestem zupelny swiezak, za soba mam tylko kraj i wypad do DE

Ale marze o turystyce Motocyklowej juz hoho.... Dlatego kiedys musi byc ten pierwszy raz...

 

Dlaczego samotnie... Hmmm... Swiezak, wiec niechce nikomu przysparzac klopotu itp. Chce sam stawic czola przygodzie i sprawdzic sie... Czy dam rade...

 

Chcialbym porad i sugesti z waszej strony, to moja pierwsza tak duza trasa w obu przypadkach nastawiam sie na spanie po pensjonach i hostelach, i planuje na to okolo 3 tyg.

 

POZDRAWIAM :-)

Edytowane przez zygaXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i chyba wybiore druga opcje tylko kurde sie "cykam" tej Türcji a Jak by sie bylo juz tak blisko bylo to by pasowalo podjechac Do Stambulu. Druga opcja tez i krotsza i Tanja zarazem bo mi tak wychodzi 5-6tys km a ta pierwsza z 9tys km. A i jesli nawet o koszty chodzi to Balkany chyba tansze. Grafik nie napiety na Sierpien to poprostu bede jechal i zobaczymy Co w drodze wyjdzie... A zachodnie wybrzeze w 2018

 

A Jak jest z placeniem na balkanach? W kazdym Kraju inna waluta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podzielcie sie waszymi opiniami na temat wypraw na Balkany, gadalem teraz ze znajomymi ze ogolnie to fajnie jest Ale trzeba uwazac bo pelno cyganow i ciapatych, ze sami by nie jechali itp. Chcialbym posluchac doswiadczonych moto podroznikow zeby wyrazili swoje opinie na temat podrozowania po balkanach

Znajomy mowi to juz lepiej na Europe Zachodnia, ja mu na to ze przeciez tam jest ich kutwa wiecej chyba jak na balkanach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podzielcie sie waszymi opiniami na temat wypraw na Balkany, gadalem teraz ze znajomymi ze ogolnie to fajnie jest Ale trzeba uwazac bo pelno cyganow i ciapatych, ze sami by nie jechali itp. Chcialbym posluchac doswiadczonych moto podroznikow zeby wyrazili swoje opinie na temat podrozowania po balkanach

Znajomy mowi to juz lepiej na Europe Zachodnia, ja mu na to ze przeciez tam jest ich kutwa wiecej chyba jak na balkanach...

 

 

Zjechałem Bałkany kilka razy i żadnych " ciapatych " nie spotkałem ( łysych karków "patriotów" w koszulkach żołnierzy przeklętych też nie :) ) ,a więc się nie obawiaj. Ja jadę zawsze nie tylko podziwiać widoki ,ale także spotkać lokalesi , zjeść coś z ich kuchni . Nigdy nie spotkałem się z ich strony z agresją czy niechęcią , wręcz przeciwne . Zawsze gościnni ,skorzy do pomocy , swoją drogą oni z nas ( turystów) żyją . Drogi w lepszym stanie niż nasze , kwater do wynajęcia jak w Zakopanem , prawie każdy dom na wybrzeżu z pokojami do wynajęcia , płacisz wszędzie ( prawie) kartą lub ew.Euro. Jadę tam po raz n...ty już za tydzień , już prawie spakowany ,już wierzgam nogami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ☺ o to chodzilo :-) gdzie jedziesz dokladnie?

Chorwacja to te najciekawsze miejsca te popularne jeziora Dubrownik i gdzie koła poniosą Czarnogóra też gdzie mi się spodoba tam zostane na dzień lub dwa no i Albania to wybrzeżem będę jechał kolega ma tam plan ułożony a ja tylko będę za nim jechał 😂 jakoś to będzie,na 16 dni jedziemy

 

 

:-) opisz swoj wyjazd z czerwca Jak wrocisz....

 

Ze mnie marny pisarz ale kamerę zabieram zrobię małą relacje filmiki bez muzyki bo to nie lista przebojów ma być tylko relacja 😋 a jak to wyjdzie to nie wiem 😋

 

W tej Turcji jakoś się robi nieciekawie oglądam wiadomości to demonstracje jakieś 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obliczylem ~6000km - 14-20dni - na paliwko z 500eur - noclegi jedzenie wiadomo jak najtaniej tak myslalem okolo 20-30 dziennie

Myslalem o kwaterach za okolo 15-20€ i jedzonko okolo 10€

I mysle ze ta wycieczka bedzie mnie kosztowac okolo 1000€ (Plus jakas rezerwa w razie W)

Dajcie chlopaki jakies info co do kosztow takich wypraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ci nie pomogę ja zabieram 1300euro w gotówce i 5tyś zł na karcie myślę że starczy 🤔

 

I ty jedziesz w sierpniu sezon wakacyjny ceny idą do góry i za kwatery będziesz płacił sam nie wiem nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...