Skocz do zawartości

Majówka


Roberto2809
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje wypad na Bałkany mniej więcej taką trasę.

 

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1ud27S_LLuWPMJtVSR-uQ9br41z4&ll=46.850236304124515%2C20.290269999999964&z=6

 

Wyjazd 28.04 powrót najpóźniej 7.05

 

Trasa nie jest sztywna możliwa zmiana ogólnie chodzi żeby pojeździć po Bałkanach.

Jeśli ktoś by chciał się przełączyć to dajcie znać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy też bardzo miło, ale ta strona myślę że jest bardziej dzika i jeszcze nie tak okryta do końca przynajmniej przez zemnie dlatego myślę o tym kierunku.

 

Planuje wyjazd z Warszawy

28.04 godzina około 14 aby dojechać jak najbliżej granicy i tam się przespać.

29.04 Nocleg w Chorwacji po całym dniu jazdy.

30.04 przejazd przez Chorwacja i wjeżdżamy do Bośni i Chercegowiny i tu nocujemy

1.05 przejeżdżamy Bośnie i Chercegowine i nocujemy w Czarnogórze

2.05 zwiedzamy Czarnogórę i nocujemy w Serbi

3.05 Zapuszczamy się w głąb Serbii i nocujemy bliżej granicy z Rumunią.

4.05 Wjazd do Rumuni i tu też nocujemy

5.05 Przejazd z Rumuni do Polski i nocujemy w bieszczadach

6.05 Powrót do domu

 

To jest harmonogram teoretyczny w jednym kraju możemy spędzić dłużej jeśli nam się spodoba w drugim miejscu krócej zależy od widzi mi się i warunków, który może być modyfikowane przez nas jak chcemy.

 

Ogólnie do przejechania jest około 3500 km podzielmy to na 10 dni wychodzi nam dniówka 350 km to nie jest dużo.

Jednego dnia możemy przejechać więcej drugiego mniej zależy od warunków i chęci.

Ogólnie chodzi o zwiedzenie tych krajów nie tylko z Autostrady.

 

Prędkość przelotowa

Autostrada bez szaleństwa 120 km/h

Drogi szosowe zgodnie z przepisami

Drogi nie utwardzone według możliwości sprzętu.

 

 

Jeśli macie swoją propozycje to chętnie się też z nią zapoznam.

Edytowane przez Roberto2809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bałkanach średnia prędkość - po asfalcie - wychodzi ok. 50 km/h, czyli 350 km dziennie zajmie jakieś 7 godzin. A gdzie tankowanie, jakieś jedzenie, szukanie noclegu, nie mówiąc już o zwiedzaniu... Jeden dzień na zwiedzanie Czarnogóry, to chyba jakiś żart... :)

 

Po drodze masz często góry - zarówno Alpy na dojeździe - jak również tam na miejscu. A w tym okresie w górach może być zimno, może padać deszcz i z jazdą będzie kiepsko.

 

Moim zdaniem to nie będzie ciekawy, turystyczny wyjazd, tylko gonitwa.

 

P.S. Pamiętaj też, że na granicach możesz spędzić po kilka godzin...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

biorę to pod uwagi dlatego trasa będzie modyfikowana w zależności od sytuacji, cel to tylko teoria praktyka wszystko weryfikuje.

 

Już byłem na jednej takiej wyprawię i dziennie robiłem po 500 km i przez 5 dni przejechaliśmy 2500 km i nie był to wyczyn trudny do zrealizowania.

 

Trasę można skrócić lub wydłużyć ja ogólnie lubię jechać ze wstępnym planem, a reszta sama się urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bałkany są dla Ciebie "dzikie" ;) to domyślam się, że wyprawa, o której wspominasz biegła po drogach Zachodniej Europy. A tam przejechać 500 km/dzień to pikuś. Na Bałkanach wyjdzie Ci średnia 50 km/h i to przy dobrej pogodzie...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...