Skocz do zawartości

[ROZ] problem z elektryką yamaha ybr125


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem w yamaha ybr 125 gdyż wyciągnąłem ją aby przygotować do sezonu założyłem akumulator itd i pojawiła sie dość dziwna sprawa a mianowicie po odpaleniu (z czym nie bylo zadnego problemu) motocykl po ok 2 minutach zaczą świrować: zaświeciła się kontrolka i włączyły sie świtła drogowe, kierunkowskazy przestały migać tylko świeciły się, nie ma klaksonu. po kilkukrotnym uruchomieniu kierunki wrocily do normy ale przestał mi palić z rozrusznika (z kopniaka pali bez problemu), jak probuje zapalić z rozrusznika zachowuje się jakby nie było gdzies łączności po rozrusznik tak jakby nie wyrzucał bendyksa i coś dziwnie pyka tam gdzie są bezpiecznik i styczniki.

 

wcale nie mowie ze te dwa problemy sa ze sobo związane prosze o pomoc jak ktoś ma pojecie o tym - ja jestem naprawde laikiem

 

 

dzieki i spokojnego sezonu :)

post-89130-0-59304400-1488906531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz, można i to nie pierwszy przypadek na forum.

Pomysł jest jeden, sprawdzić wszystkie kostki i puszkę bezpieczników.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki _monter_ miałeś racje z akumulatorem traci napiecie o 4 v w momecie wlaczenia zaplonu oraz przy kreceniu rozrusznikiem kolejne 2 wiec bingo akumulator do śmieci tylko dalej nie wiemy co z tym samoistnym włączniem świateł drogowych - robi sie to po jakiejś 1 minucie pyrkotania motocykla na wolnych obrotach!!!!!! jak masz jakiś pomysł to podrzuć. oszyszcze wsztstkie wtyczki moze pomoże

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcie To było ale nie uwierzysz: w oprawce żarówki z przodu. eliminowałem to po kolei lecąc od akumulatora. jak odłączyłem wtyczke od przedniej zarówki problem znikł . napiecie na akumulatorze wrociło do normy itd, na poczatku myslalem ze moze problem jest z zarowką ale jak opodlaczylem ja na krotka do wtyczki to wszystko śmiga. wiec taka "pierdola" a 3 dni szukania

 

dzieki za naprowadzenie mnie na wlasciwy tor

 

powodzenia i dowidzenia :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...