Skocz do zawartości

RM 125 nie odpala. Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem kupiłem RM 125 z 1990 r po remoncie silnika ( gość wysyłał zd jak robił) części wossner i tp. Tylko nie odpala. i nie wiem jak ustawić zapłon który jest jakiś sportowy ( motopat) . Drugi problem to to że się non stop leje przelewem z gaźnika ( w komorze pływakej wydaje mi się że jest ulamana rurka od przelewu i wydaje mi się że przez to może się lać) . Maksymalnie co udało się uzyskać to to że zapala się w wydechu. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w google zobacz ale raczej bezstykowy D: raczej czujnika halla tam nikt nie wstawił lub platynek :D masz kontakt z sprzedającym ?

Tak mam kontakt z sprzedającym . Na początek musze ustawić ten zapłon .A POTEM pozbyc się problemu przelewanai się w gazniku .podejrzewam ze jak kosc czyscił to ułamał kawałek rurki od przelewu i teraz jak tam zerknołem to wychodzi na to że w komorze pływakowej nie może być wiecej niż z centymetr bezynki .czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to sie robi symulator podkładki gaźnika by sprawdzić to , napełniając prześwitujące naczynei i wkładając do niego gaźnik bez dolnej pokrywki i sprawdzasz kiedy zamyka dopływ paliwa ale nie wiem czy to pyknie w rm bo przy mz tak robiłem . może pływak ktoś tak odginał że tyle wychodzi i zamyka przedwcześnie . to po remoncie i zapłon ni nie ustawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to sie robi symulator podkładki gaźnika by sprawdzić to , napełniając prześwitujące naczynei i wkładając do niego gaźnik bez dolnej pokrywki i sprawdzasz kiedy zamyka dopływ paliwa ale nie wiem czy to pyknie w rm bo przy mz tak robiłem . może pływak ktoś tak odginał że tyle wychodzi i zamyka przedwcześnie . to po remoncie i zapłon ni nie ustawiony ?

ten gosc ja kupił do remontu . Robił szlif nowy tłok i łożyska . A poprzedni własciciel kupił sportowy ten zapłon motopad ale go nie załozył .i gość jak już zrobił ten cały remont załozył tak jak uważał zapłon i nie działa .I takiego kupiliśmy .

 

ogólnie to sie robi symulator podkładki gaźnika by sprawdzić to , napełniając prześwitujące naczynei i wkładając do niego gaźnik bez dolnej pokrywki i sprawdzasz kiedy zamyka dopływ paliwa ale nie wiem czy to pyknie w rm bo przy mz tak robiłem . może pływak ktoś tak odginał że tyle wychodzi i zamyka przedwcześnie . to po remoncie i zapłon ni nie ustawiony ?

Chcemy teraz dobrze ustawic ten zapłon by go wyeleminowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom , pytanie jak ustawić zapłon bo nie może być za blisko czujka i musi być ustawiony przed gmp by nogi nie urwało i nie palił do tyłu :D przy rm 250 mi odpalił do tyłu po przyduszeniu to byłem zdziwiony w gogle popatrz ustawianie zapłonu motopad



jak czujka będzie za blisko to może ją usmażyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom , pytanie jak ustawić zapłon bo nie może być za blisko czujka i musi być ustawiony przed gmp by nogi nie urwało i nie palił do tyłu :D przy rm 250 mi odpalił do tyłu po przyduszeniu to byłem zdziwiony w gogle popatrz ustawianie zapłonu motopad

 

jak czujka będzie za blisko to może ją usmażyć :/

Gdzieś na fb zadałem to pytanie to mówili od 1,6 do 2mm

powinno się zgadzać ? a czy jeśli wszystko by było sprawne a ja zapłon ustawił bym np 2,2mm to czy nie odpli ?

czyli pomylił bym się 2mm

Edytowane przez BoomBowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłon ustaw na 2 mm przed GMP jak odpali to na słuch możesz ustawić, jak ustawisz 2,2 mm też odpali a świeca w ogóle mokra podlej świecę i spróbuj odpalić, a poziom w komorze pływaka ustawia się na wężyk, nic ci nie da że włożysz do jakiegoś naczynia :blink: , bo nadal nie będziesz wiedział jaki jest poziom w komorze pływaka



korzystaj z szukajki

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/51198-motoplat-i-jego-ustawienie/

coś na temat zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłon ustaw na 2 mm przed GMP jak odpali to na słuch możesz ustawić, jak ustawisz 2,2 mm też odpali a świeca w ogóle mokra podlej świecę i spróbuj odpalić, a poziom w komorze pływaka ustawia się na wężyk, nic ci nie da że włożysz do jakiegoś naczynia :blink: , bo nadal nie będziesz wiedział jaki jest poziom w komorze pływaka

 

korzystaj z szukajki

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/51198-motoplat-i-jego-ustawienie/

coś na temat zapłonu

CO oznacza na wężyk ? Teraz gmp ustawione jest na ok 1,5mm ale nie pali ;/ czasem gruche w dyfuzor pusci . Dodam ze w ganiku ktos zgubił srubke od mieszanki paliwowo powietrznej i wkrecona jest sruba 6mm . nw czy ona cos tam daje ale może to być przez to ? czy jakoś pomimo tego powinna odpalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...