Skocz do zawartości

Silnik do latania


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dzisiaj przeżarłem we łbie wszelkie koncepcje. Obaliłem kilka browarów i Margarite którą przywiózł Chester. Paląc szlugi, pijąc tego browara gapiliśmy się, łaziliśmy dookoła i obmacywali NTV-ke. W naszych szalonych wizjach rysowały się nowe połączenia kabli- supły z rur i kształty kilku puszek które trzeba będzie ulepić po czym przyczepić w miejsce tego co zostanie brutalnie urżnięte boszką :) Chester patykiem na glebie narysował szkic jak to on sobie wyobraża ułożenie przekładnie i którędy przenizać jej oś. Fajnie się składa żeśmy gapili się akurat na NTV-ke bo jego wizja była bardzo prosta. Gdyby to był silnik rzędowy to oś przekładni wypadłaby w dziurze którą trzebaby zrobić w bloku cylindrów. No a że to szczęśliwie jest V-ka to wypadnie bokiem i dla obydwy cylindrów na raz :)

Akurat całkiem po środku i w nadzwyczaj korzystnym położeniu naprędce - fachowo wykreślonej przez Chestera patykiem oczywiście na ziemi.

Tak więc sprawa się rypła. Do lataka będę robić napęd oparty o silnik Hondy NTV. Wprawdzie mam juz taki w motórze:) Ale kupię cóś na ebayu i do dzieła.

Silnik ten jest mi doskonale znany i wiem czego po nim się spodziewać. Będzie bardzo łatwo zrobić w nim zdwojony system zapłonowy- przede wszystkim dlatego że posiada fabrycznie po dwie świece na cylinder. Wiem o nim również z własnego doświadczenia że pracuje nadzwyczaj spokojnie i praktycznie bezwibracyjnie. Posiada spory moment obrotowy i ciągnie równo niczym diesel z ursusa.

Nie jest też szczególnie ciężki bo skompletowany sam bez większych kłopotów dygałem na i ze stołu. Przy czym sporą częsć jego masy stanowi bardzo solidna skrzynia biegów którą się wywali przecież.

 

Latak przy okazji, o ile pofrunie na tym moim wynalazku :) Powinien mieć fajny dźwięk

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...