Skocz do zawartości

Austriackie przełęcze maj 2017.


ZibiGo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki sam plan, ale na koniec lipca. W maju połowa przełęczy pozamykana albo śnieg jeszcze leży no i pogoda nie bardzo

Hey.Rzuciłem termin maja bo czasem jego końcówka już sprzyja.U mnie nie ma sztywnych terminów,jestem w tej kwestii mobilny.Jeżeli dogadam się na wspólny wyjazd to oczywistym jest że datę i trasę podróży wspólnie ustalimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się wstępnie umówić, ja planowałem wyjazd koniec czerwca - początek sierpnia.

3-4 motocykle to sensowny limit. Kawałek Austrii objechałem w tym roku, na przyszły mam w planach zachodnią Austrię / wschodnią Szwajcarię i zahaczenie o Włochy, noclegi głównie w Austrii, no i raczej kwatery niż namioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak w temacie. Planuję wyjazd na ok 7-10 dni.Kwaterki,namiot ,trasa do uzgodnienia.Tempo i przeloty bez spinki.Myślę że 3-4 moto to fajna brygada.Czekam na odzew....

Dawno nie zaglądałem , a tu ciekawy temat ale chyba zdechniety , może warto odnowic , Alpy jak najbardziej ale najlepiej lipiec , byłem 3 razy , raz w czerwcu i dostaliśmy w dupe z powodu pogody , maj,- moim zdaniem nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem , a tu ciekawy temat ale chyba zdechniety , może warto odnowic , Alpy jak najbardziej ale najlepiej lipiec , byłem 3 razy , raz w czerwcu i dostaliśmy w dupe z powodu pogody , maj,- moim zdaniem nie ma szans

Może być lipiec.Jestem mobilny czasowo.W maju i w czerwcu bryknę w inne traski.Czerwiec to już otwarta Trasfogarska,to na bank.Ach ta zimaaaaaa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trasy.Oczywiście nie upieram się.Berchtesgaden(super byłem w 2015r),Pillersee,Fusch,Kitzbuhel,okolice Zell am See,W tym przełęcze Grossglockner,St.Jacob.No i może Passo Rombo ale to już troszkę daleko.Spanie tak jakieś pensjonaciki owszem wchodzą w rachubę,ale jednak namiocik na zadupku jest wskazany.Np w Bawarii jest mnóstwo fajnych kampingów zlokalizowanych przy najciekawszych miejscach(Konigssee).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po jakich przeleczach zamierzasz smigac, ale mysle, ze tych nnisko polozonych, bo te polozone wyzej beda najprawdopodobnie zamkniete ( jezeli o Alpach rozmawiamy ).

 

Trase ktorea zaplanowales nie jestes / bezdiesz w stanie zrealizowac, ale tego dowiesz sie dopiero jak bezdiesz na miejscu.

 

Od 01.07. wszystkie przelecze sa otwarte, to tak na marginesie.

 

Przy cenach campingow namioty bym sobie o porze roku ktore wymieniles podarowal,

 

ZIMMER FREI jest moze o 5,- € drozsze ale spisz w chalupie

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trasy.Oczywiście nie upieram się.Berchtesgaden(super byłem w 2015r),Pillersee,Fusch,Kitzbuhel,okolice Zell am See,W tym przełęcze Grossglockner,St.Jacob.No i może Passo Rombo ale to już troszkę daleko.Spanie tak jakieś pensjonaciki owszem wchodzą w rachubę,ale jednak namiocik na zadupku jest wskazany.Np w Bawarii jest mnóstwo fajnych kampingów zlokalizowanych przy najciekawszych miejscach(Konigssee).

Całe Alpy mają pełno ciekawych campingów , ja jednak zdecydowanie wolę kwatery . Jeżeli jesteś poważnie zainteresowany wyprawą , lub ktokolwiek z zaglądających na to forum , zapraszam na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podarujcie sobie ta Austrie, czy Italie, kopnijcie sie do Francji, naprawde warto. pomijam, ze najfajniejsze winkle to w okolicach Anderrmatt.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany, już się wstępnie umawialiśmy z autorem tematu.

Tylko mnie bardziej interesuje Austria + podjazdy do Włoch i Szwajcarii, bawaria raczej odpada

Lipiec - sierpień, no i żadnych namiotów, tylko kwatery ;-)

Wygląda na to że jest nas trzech , no i fajnie . Rejony o których piszesz dla mnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli mogę dodać coś od siebie... Byłem w Austrii i we Włoszech w zeszłym roku w okresie czerwca-lipca. Też wstępnie brałem pod uwagę maj ale ze względu na temperatury i zamknięte przełęcze odpuściłem sobie. Wg mnie Alpy Włoskie i Szwajcarskie są ciekawsze. Z resztą.... zacząłem tworzyć opis wyjazdów, co prawda "blog" jest w fazie budowy ale za kilka dni pojawi sie opis wyjazdu do Austrii-Włoch-Francji. Postaram się zawrzeć sporo informacji, które moga się wam przydać. Śledźcie :) Pzdr.

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...