Skocz do zawartości

Silnik sokół 125 identyfikacja ?


patryk1267
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Swego czasu trochę siedziałem w temacie tych silników,ale za mało wiadomo,żebyś mógł stwierdzić bez tabliczki znamionowej,że jakiś silnik był na 100% zamontowany w sokole. Z moich obserwacji wynika,że taki silnik musiałby mieć niski numer zaczynający się od X. Np silnik o numerach X06500 to będzie na pewno SHL ,najpewniej rok 1949,więc trzeba szukać jeszcze niższej numeracji. Druga rzecz jaką zauważyłem to nadlany symbol "1" na lewym karterze, gdzie w SHLkach U48 spotykałem się z symbolem "2". Mam oba takie silniki,przy czym ten z symbolem "1" jest złożony z dwóch innych połówek,więc numeracja mu się nie zgadza. Ogólnie trzeba dużo zdjęć przeglądać w necie :P A tutaj w Onecie znalazłem takie coś o silniku sokoła:

 

"Zmiany w silniku - na podstawie materiału zdjęciowego można wnioskować, że pierwsze silniki S01 posiadały na pokrywie sprzęgła i na prawej pokrywie poziomy nadlew wzmacniający oraz pojedyncze wyprowadzenie przewodu prądowego z przodu silnika. Drugie wyprowadzenie biegło z dołu silnika (na podst. egzemplarza nr 207). Takie właśnie silniki były montowane w pierwszych egzemplarzach Sokoła. W znanym egzemplarzu o numerze ramy zbliżonym do 100, wmontowano silnik o numerze powyżej 700 - już z charakterystycznym "ptakiem".

w pierwszych modelach stosowano gaźniki Zenith Mg17, później Jikow oraz G16."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...