Skocz do zawartości

Yamaha WR 426 wymiana zaworów kilka pytań


JrDarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

yamaha jest 30mth po remoncie dołu silnika teraz przyszedł czas na górę ponieważ puszcza dyma na zimnym.

Chce wymienić uszczelniacze z zaworami i sprężynami, mam odnośnie tego kilka pytań.

 

1.Gdzie dostane twardsze sprężyny pod zawory stalowe? bo słyszałem iż takie są potrzebne a nie mogę nic znaleźć.

2.Czy po wymianie koniecznie muszę zakładać głowicę na cylinder i spinać łańcuchem aby wykonać regulacje zaworów (płytkowe) czy końcową regulacje mogę wykonać na stole bez zapinania łańcucha

3. Zakładałem nowy cylinder i robiłem planowanie głowicy czy po ponownym zdjęciu konieczne będzie planowanie głowy? już nie ma za bardzo co zbierać z niej.

4. Jakie są oryginalne długości zaworów?

5. a czy przypadkiem yz426 z 2000r nie miał stalowych zaworów?

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez JrDarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szukaj sprężyn do stalowych zaworów.

2.Nie. Wystarczy aby wałki i mostki były skręcone na 10 Nm.

3.Należy skontrolować płaszczyzne. Jeśli głowica będzie wymagała planowania to należałoby ją wykonać.

U siebie (yzf) musiałem wypiąć środkowy zawór ssący, bo szlifierka by go zahaczyła.

Po planowaniu aby zwiększyć dystans tłok/zawory dałem dwie uszczelki pod cylinder.

 

Na 4 i 5 pytanie odpowiem jak będę miał serwisówke

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...