Skocz do zawartości

Goldwingiem po Albani


muka63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam takie pytanie. Czy ktos byl z was w zeszlym lub juz tym roku w Albani.czy tak ciezkim moto jak GL mozna przejchac droge SH 5. Szkodra- kukes. SH 22. Qafe Malit-Bajram. Curri. SH. 23. Kukes- Bajram Curri. Czy jest na tych drogach asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Albania nie wypaliła z racji uwstecznienia się kolegi. Poleciałem z fajnym składem z forum do Czarnogóry. Nie żałuję.

 

Do rzeczy. Po Czarnogórze zapadła decyzja sprzedania mojego Toi toja. Umordowałem się. Małżonka, bagaże i te winkle, które też są spore to po prostu masakra. Zakręty na dwa razy.

Co do zakupu to jeszcze nie wiem, ale gl nadaję się na autostrady. Można pokonać te winkle tylko, ceną jest czas ich pokonywania.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM BYŁEM GL1800 W CZARNOGÓRZE W 2014R Z MOJĄ ŻONĄ ZACHACZYLISMY O ALBANIĘ TRZEBA UWAŻAĆ ONI NIE ZNAJĄ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO .JESLI CHODZI O DROGI MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ WSZYSTKIEGO OD ZAJEFAJNYCH DO MASAKRYCZNYCH .CZARNOGÓRA SPOKO WIDOKI OK DROGI FAJNE WINKLE DA SIĘ POKONAĆ .PRZECIEŻ NIKT NIE KAŻE SIĘ KŁASC NA ASFALCIE W ZAKRĘCIE .SPRAWDZ NA GOOGLE MAPS I JEDŻ ,'ALBANIA" ODNIOSŁEM WRAŻENIE KRAJ EGZOTYCZNY W EUROPIE.POJECHAŁ BYM Z TOBĄ ALE JUŻ BYŁEM .



Gwoli ścisłości jak pojedziesz do Albanii kup sobie kilka paczek landrynek aby obegnać się od żebrających cygańskich dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dolce vita

Siema.

Albania nie wypaliła z racji uwstecznienia się kolegi. Poleciałem z fajnym składem z forum do Czarnogóry. Nie żałuję.

 

Do rzeczy. Po Czarnogórze zapadła decyzja sprzedania mojego Toi toja. Umordowałem się. Małżonka, bagaże i te winkle, które też są spore to po prostu masakra. Zakręty na dwa razy.

Co do zakupu to jeszcze nie wiem, ale gl nadaję się na autostrady. Można pokonać te winkle tylko, ceną jest czas ich pokonywania.

Pzdr.

I jak wrażenia po wyjeździe na Bałkany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muka63:: widzę, że poprzednicy mają dużo do powiedzenia, ale zupełnie nie na temat... Wklejam Ci informacje z forum Africa Twin:

 

SH 5 Szkodra - Kukes: asfalt

SH 22 od Qafe Malit do Bajram Curri: asfalt
SH 23 od Kukes do Bajram Curri: asfalt, miejscami szuter, ale szeroki i dobrze ubity
SH23, poprawiony asfalt, w 2013 były dziury i podłużne przełomy na zakrętach. Kawałek szutru został tylko w okolicach Krume, ale widać było ekipy budowlane, więc może już skończyli.
SH22, asfalt, miejscami wąsko i na zakrętach bywa zdradliwie wyślizgany + plamy oleju.
Droga do doliny Valbone i sama dolina także asfalt + resztki twardego szerokiego szutru.
Ogólnie da się przejechać wszystkim na szosowych gumach.

 

To stan z dwóch-trzech ostatnich lat, ale w Albanii sporo dróg remontują (łacznie z kultowymi SH20 i SH21). W zeszłym roku zjechałem na V-Stromie całą południową Albanię (od Tirany w dół), a na północy byłem kilka lat wcześniej. Generalnie trzeba uważać w górach na lokalesów, bo potrafią ścinać zakręty, a w dużych miastach jeżdżą trochę po "arabsku" :) Ale kraj jest super, świetne widoki, niskie ceny, ludzie życzliwi, choć czasem trudno się dogadać :-) Gdybyś trafił na południe, to polecam piękną, widokową drogę wzdłuż wybrzeża od Sarandy w górę.

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...