Skocz do zawartości

Yamaha MT-09 ECU Tuning


Daniel Tuning
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proponuję Państwu całkowitą odmianę charakteru motocykla Yamaha MT-09 (w każdej wersji i roczniku), motocykla świetnego w codziennym użytkowaniu, który został paskudnie zepsuty przez fabrykę.

Każdy właściciel MT-09, po chwili zachwytu, która mija wraz z każdym przejechanym kilometrem, zaczyna dostrzegać jego wady, a w zasadzie jedną – największą – upierdliwy charakter pracy jednostki napędowej wraz z jej sterowaniem. Objawia się ona, z jednej strony bardzo żywiołowym temperamentem, z drugiej ów temperament męczy zwłaszcza kiedy mamy przejechać kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów na raz.

Motocykl świetnie przyspiesza na mapach “A” i “STD”, ale za to jeszcze świetniej hamuje silnikiem w momencie odpuszczenia gazu. W efekcie bardzo nieprzyjemnie buja. Na mapie “B” eMTek jest potulny i bardzo smooth, ale stosunkowo słaby. Chwilowa chęć przyspieszenia np. przy wyprzedzaniu prawie zawsze wymusza pełne odwinięcie manetki gazu, a to szybko zmęczy nadgarstek.

Proponuję Państwu poprawę MT-09 tylko i wyłącznie w aspekcie pracy silnika, oddawania mocy oraz eliminacji – w moim odczuciu – złych ograniczeń narzuconych na silnik przez eko terrorystów. Jednoczesną poprawę warunków pracy silnika – niższa temperatura, płynniejsze przechodzenie po obrotach, wyeliminowanie szarpania silnikiem, oraz odczuwalnie mocniejszą pracę silnika.

Jestem posiadaczem MT-09 od 2 lat, zrobiłem w nim wiele przeróbek, mających na celu poprawę jazdy tym bardzo przyjemnym (po modyfikacjach) i dającym frajdę motocyklem. Posiadam narzędzia i oprogramowanie umożliwiające modyfikację ECU wielu różnych modeli i marek motocykli, jednak oferuję modyfikację tylko i wyłącznie MT-09 ponieważ posiadam właśnie ten motocykl i wiem o nim bardzo dużo. Wszystkie ustawienia są przetestowane przeze mnie i wg mnie dają najlepszy komfort jazdy połączony z pełną mocą tego wspaniałego silnika. Jestem autorem każdej mapy i ustawienia, którą Państwu wgrywam do ECU.

Lista modyfikacji, które mają zasadnicze znaczenie dla motocykla:

  • Mapa paliwowa TPS vs RPM.
  • Mapa przepustnic Throttle-by-wire (osobne dla A/STD/B).
  • Mapa hamowania silnikiem (osobne dla A/STD/B).
  • Temperatura załączania i wyłączania wentylatora na chłodnicy.
  • Wyłączenie limitera prędkości.
  • Wyłączenie zaworu AIS (PAIR).
  • Wyłączenie closed-loop.


Sam decydujesz jakie ustawienia wprowadzić w Twoim motocyklu. Być może potrzebujesz jeszcze delikatniejszej mapy “B”, albo bardziej agresywnej “A”. A być może jesteś hardcorem i chcesz mocno progresywną reakcję silnika na manetkę gazu. Opisz mi po prostu jakiego zachowania oczekujesz, a ja dostosuje mapy w Twoim motocyklu.

Cena modyfikacji wynosi 700 zł. W zamian otrzymujesz dowolną liczbę modyfikacji (oczywiście w granicach rozsądku). Wysyłasz do mnie samo ECU, po otrzymaniu następnego dnia odsyłam je do Ciebie kurierem z uzgodnionymi ustawieniami.
Jeśli wprowadziłeś w swoim motocyklu szereg powszechnie niespotykanych zmian tuningowych – wysokoprzepustowy filtr powietrza, zmodyfikowany układ wydechowy, modyfikacja airboxa, poprowadziłeś kanały symulujące doładowanie dynamiczne (ram-air) i upierasz się aby napisać Ci mapę paliwową indywidualnie pod Twój motocykl - zapraszam również w tym przypadku – koszt usługi wynosi 1200 zł. Strojenie zajmie mi 1 dzień. Mapę przygotowuję w warunkach drogowych, czyli tych naturalnych dla motocykla – opory powietrza, opory toczenia obu kół, powietrze z właściwą temperaturą, itd. Absolutnie nie jest to statyczne strojenie na hamowni.

Bardzo zależy mi na Twoim zadowoleniu w związku z tym dokładam wszelkich starań ze swojej strony aby je osiągnąć. Jeśli jednak w Twoim subiektywnym odczuciu motocykl nie pracuje wystarczająco lepiej, albo po prostu nie odczuwasz różnicy, odsyłasz do mnie ECU, ja przywracam ustawienia fabryczne oraz oddaję Ci pieniądze za modyfikację.

Zapraszam do kontaktu.
Daniel - 728 854 159
mt-09.pl
facebook.com/Yamaha-MT-09-ECU-Tuning-PL/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...