Skocz do zawartości

Problem z rozmiarem kasku


Rekomendowane odpowiedzi

SHARK S700 S

Polecacie ?

To Twoja głowa ma Ci polecić ten kask, nie my... :banghead:

Nikt z forum nie będzie zamiast Twojej głowy w tym kasku jeździł.

Po prostu przymierz w dobrym sklepie, posłuchaj dobrego sprzedawcy i pozamiatane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli bardziej aspekty techniczne, typu mechanizm blendy czy działa poprawie, jakoś wykończenia itp. bo kask leży odpowiednio znaczy na policzkach bardzo przylega ale gościu w sklepie mówił że to się wszystko rozbiję i będzie idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet używanego???

No właśnie też nie rozumiem. Może trzeba przez tydzień jeździć, bez odklejania folii z szybki z przodu :blink: , obcinania metki itd. Ale to i tak niepojęte.

Później ktoś idzie z zamiarem kupna nowego kasku i kupuje ......prawie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz łeb.. Może po prostu nie pasować. A jak nie będzie dobrze leżał, to na bank będzie leżał Caberg Vox. IMHO o 2 klasy lepszy kask, choć po cenie nie wygląda.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz łeb.. Może po prostu nie pasować. A jak nie będzie dobrze leżał, to na bank będzie leżał Caberg Vox. IMHO o 2 klasy lepszy kask, choć po cenie nie wygląda.

Na tę klasę wpływa materiał skorupy, wyściółki, czy jeszcze jakieś inne cechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wpływa... a na pewno też ogólne odczucie, działanie mechanizmów, obsługa kasku itp...itd... Mając okazję sprzedawać kaski wielu marek stwierdzam, że moim zdaniem większość bierze największą kasę za naklejkę.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pełne prawo. Napisałem - moim zdaniem - co nie znaczy, że wszyscy mają się z nim zgadzać.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki off top w zasadzie się robi.

Na podstawie kilku produktów z zapewne zupełnie różnych półek cenowych i modelowych wyciągasz wnioski... Luzik :).

Było sobie takie Nitro kiedyś popularne - rozrzut mieli od około 300 do ponad 1k i było widać wyraźne różnice pomiędzy kaskami. Podobnie jak teraz jest z tańszym markami typu HJC czy właśnie LS2. Kask za stówę różni się od tego za dwa koła w pierwszym przypadku, czy za tysiąc w drugim. Jednocześnie rozrzut jakościowy pomiędzy markami już taki kosmiczny nie jest.

 

 

P.S. miałem okazję testować na Poznaniu i Shoeia i Sharka. W takich niewygodnych i nieergonomicznych gównach przez całe życie nie zdążyło mi się jeździć, nie licząc starego polskiego Duo, czy Belli :P. Tak, że wiesz co jednemu miód to drugiemu niekoniecznie ;).

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki off top w zasadzie się robi.

(...)

P.S. miałem okazję testować na Poznaniu i Shoeia i Sharka. W takich niewygodnych i nieergonomicznych gównach przez całe życie nie zdążyło mi się jeździć, nie licząc starego polskiego Duo, czy Belli :P. Tak, że wiesz co jednemu miód to drugiemu niekoniecznie ;).

Żaden offtop, w ostatnim zdaniu potwierdziłeś że te kaski po prostu nie pasowały na Twoją czaszkę. Wszystko więc sprowadza się do tego samego.

Sam też nie odnajduję się we wszystkich modelach Shoei i bardzo pozytywnie byłem zaskoczony po jazdach testowych w Araiu.

 

PS. Skoro masz doświadczenie w sprzedaży, powiedz, czy zdarzało Ci się sprzedawać lepsze kaski? Jeśli tak, to jakie i jak często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...