Skocz do zawartości

Grzałka w gaźniku Yamaha XV 1600


nohaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem Yamahę XV 1600 i okazało się że rozsypała się grzałka przy gaźniku. Mechanik twierdzi że mam se darować wymianę bo ona jest zbędna i motor będzie normalnie jeźdźić. Szukałem na różnych forach informacji na ten temat ale bida, nic prawie nie ma. Może ktoś miał już z tym styczność i coś podpowie, z góry dzięki za wszelkie uwagi :-) Do czego ona i czy potrzebna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tej grzałce. :D W zasadzie do czego ona służy?

 

zaloguj się na www.yamaha-dragstar.pl tam udzielą Ci odpowiedzi.

 

Dzięki, spróbuję :-)

 

Pierwsze słyszę o tej grzałce. :D W zasadzie do czego ona służy?

 

Ponoć jest ona tam by sie gaźnik nie oszraniał przy niższych temperaturach, tak mi ktoś napisał. Ja sam jestem zdziwiony co to za ustrojstwo i na forach też mało kto o tym słyszał. Teraz jeżdżę i nic się nie dzieje i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzalki (przynajmniej u mnie w Dragstarze 650) sa zalaczane termostatem kiedy temperatura spadnie do +12C i wylaczane, kiedy wzrosnie do okolo +23C.

Jak mowi instrukcja: 'In certain markets the carburettors are fitted with electronically operated heaters to prevent icing.'

Czyli mamy w dragusi system przeciwoblodzeniowy, jak w samolotach :).

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzalki (przynajmniej u mnie w Dragstarze 650) sa zalaczane termostatem kiedy temperatura spadnie do +12C i wylaczane, kiedy wzrosnie do okolo +23C.

Jak mowi instrukcja: 'In certain markets the carburettors are fitted with electronically operated heaters to prevent icing.'

Czyli mamy w dragusi system przeciwoblodzeniowy, jak w samolotach :).

 

Noo, wreszcie jakiś konkret. Wiec wychodzi na to ze grzałka jednak jest potrzebna. Wielkie dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...