Skocz do zawartości

Simson S51 napięcie akumulatora i ładowanie. Nowy aku?


krzychufmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszędzie szukam i nie mogę znaleźć, pisałem też w temacie wszystko o simsonie ale nie doczekałem się odpowiedzi. Otóż zakupilem 4 biegowego s51 z instalacją 6v, napięcie na aku wynosi 5.74v jak odpalę motorower to trochę wzrasta powoli. Jednakże kiedy włączę kiernkowskazy na postoju kiedy silnik chodzi na wolnych obrotach to chwile mrugają, zaraz zaczynają zanikać i w końcu w ogóle przestają działać, do czasu aż znowu trochę pojeżdżę. Ciekawi mnie też czy słaby akumulator ma wpływ na pracę silnika. No i jeżeli będę go musial zmienić to lepiej kupić żelowy czy kwasowy akumulator? Sorki za te pytania, ale po prostu nie miałem nigdy motoroweru który posiadałby aku i nie do końca jeszcze ogarniam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz ale na jałowym w tej instalacji nigdy te kierunki nie urywały dupy swoją pracą. Po pierwsze wszystkie połoaczenia elektryczne muszą być bez skazy bo nawet niewielkie spadki powodują właśnie takie objawy. Sam przerywacz też może już niedomagać. Sprawdź jakiej wartości żarówki masz wsadzone bo może mają niewłaściwą moc.

Z tego co napisałeś to w zasadzie nie masz ładowania.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...