Skocz do zawartości

Yamaha R1 RN09 nie gaśnie po wrzuceniu biegu na rozłożonej stopce


kot2257
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem w niedawno nabytym sprzęcie mianowicie gdy stopka boczna jest rozłożona moto powinno zgasnąć po wrzuceniu biegu ale tak się nie dzieje ale gdy moto jest zgaszone i prubuje odpalic na biegu i rozłożonej stopce to starter nie reaguje czyli tak jak powinno byc w czym może tkwić problem

Prosze o pomoc, niby drobna sprawa ale jak kiedyś zapomnę złożyć stopkę to po ruszeniu może być nie fajnie.

Edytowane przez kot2257
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie napisałem, że niech puści klamke to zapewne mu zgaśnie bo wygląda z opisu, że wszystko jest ok

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem w niedawno nabytym sprzęcie mianowicie gdy stopka boczna jest rozłożona moto powinno zgasnąć po wrzuceniu biegu ale tak się nie dzieje ale gdy moto jest zgaszone i prubuje odpalic na biegu i rozłożonej stopce to starter nie reaguje czyli tak jak powinno byc w czym może tkwić problem

Prosze o pomoc, niby drobna sprawa ale jak kiedyś zapomnę złożyć stopkę to po ruszeniu może być nie fajnie.

Jest tak jak piszesz, masz rozłożoną stopkę i bieg chcesz zakręcić to tylko kontrolka silnika się zapala na czas trzymania przycisku, jak silnik chodzi włączasz bieg na rozłożonej stopce to od razu gaśnie. Wygląda na to że jest problem z instalacją najpierw sprawdź wtyczki (rozepnij) czy nie są skorodowane piny, Najlepiej zdejmij lewą owiewkę i siedzenie będziesz miał dobry dostęp, sprawdz też wtyczki od przekaźników. Jak chce to ci moę wysłać schemat na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz, masz rozłożoną stopkę i bieg chcesz zakręcić to tylko kontrolka silnika się zapala na czas trzymania przycisku, jak silnik chodzi włączasz bieg na rozłożonej stopce to od razu gaśnie. Wygląda na to że jest problem z instalacją najpierw sprawdź wtyczki (rozepnij) czy nie są skorodowane piny, Najlepiej zdejmij lewą owiewkę i siedzenie będziesz miał dobry dostęp, sprawdz też wtyczki od przekaźników. Jak chce to ci moę wysłać schemat na PW.

Na włączonym zapłonie jak rozkładam i skladam stopkę to słychać cykający przekaźnik czyli jest ok sprawdzony też czujnik w sprzęgle też słyczać cykanie posprawdzałem obwody miernikiem i wszystko cacy wygląda na to że przekaźnik nie daje sygnału do zgasznia albo jest odłączony jakiś kabel bo na tej wtyczce zauwarzyłem zaznaczoną kreske markerem i to miejsce jest puste

Mam moto na stojaku więc sprawdziłem sprzęgło puszczone do konca

U kumpla co ma rn04 to moto gasnie jak tylko wrzuca bieg

Podmienialiśmy nawet ten przekaźnik ale bez zmian

post-82549-0-26322800-1437489210_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...