Skocz do zawartości

Sie/Wrz 2015: Kraków - Lwów - Mińsk - Ryga - Tallin - Petersburg - Helsinki - Sztokholm - Bergen / Proszę o (po)rady?


Pankoala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Planuję motocyklowy wypad, jak w temacie. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia (1 "porządna" podróż w zeszłym roku). Nigdy nie byłem w żadnym z ww. krajów, poza Norwegią i Polską oczywiście. Nie mam nawet jeszcze motocykla ale - jak wiadomo - nie takie rzeczy się ze szwagrem po pijaku robi. W związku z powyższym, wszelkie rady mile widziane. Generalnie plan jest prosty: obecnie mieszkam w Bergen, chcę kupić motocykl w Polsce i w ramach urlopu pojechać nim z Krakowa do Bergen drogą "naokoło", czyli nie przez Danię, żeby było ciekawiej. Wychodzi ok. 4000km. Potem spróbuję moto sprzedać. XJ6 S to nie jest mój wymarzony sprzęt (wolałbym Dorsoduro 750 na ten przykład, tylko jak tam kufry przypiąć...?) i chcę sprawdzić, czy jestem w stanie odzyskać część kosztów podróży. Biorę namiot, chociaż nie obiecuję, że będę codziennie go używał :) Ogólnie wszystko jest obecnie w fazie planowania ale dość poważnego - jak z motocyklem wszystko siądzie to wyjścia już nie będzie, ogień na gary i lecimy po wspomnienia na całe życie.

 

Zarys trasy: https://goo.gl/maps/Qul3H

Moto: XJ6 Diversion (obecnie nie mam moto ale akurat ładne Diversion widzę w Krakowie do kupienia więc zobaczymy, generalnie nie obchodzi mnie co to będzie, byle było fajne, nieduże, niezawodne, łatwe do sprzedania itd.)

Termin: 21.08 - 31.08 (ok. 10 dni jazdy, może też być trochę później czyli wjechać lekko na wrzesień)

 

1. Czy macie jakieś sugestie dot. trasy? Co zmienić, o co zahaczyć koniecznie?

2. Jedzie ktoś ze mną? ;)

Edytowane przez Pankoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...