Skocz do zawartości

Baza pytań na egzamin teoretyczny


pierzot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem w trakcie kursu na kat. A

Od maja jest dostępna zweryfikowana baza pytań na stronie ministerstwa infrastruktury.

info-car.pl/bazapytan/

Była nawet specjalna komisja weryfikacyjna, niestety przejżałem te pytania i nie bardzo wiem za co Ci Państwo wzieli pieniądze:(

Niestety te pytania są wymieszane bez podziału na kategorię i bez odpowiedzi.

Jest cała masa stron, które oferują opracowane pytania, ale na ogół nie odwołują się do powyższej zweryfikowanej bazy(2500 pytań) a do różnego rodzaju starych przecieków, albo dużo skromniejszej bazy z PWPW.

Czy ktoś z Was może orientuje się czy ta baza jest gdzieś dostępna w wersji opracowanej, czy może jeszcze za wcześnie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta zdawała tydzień temu kuła dobry miesiąc , dzień w dzień wszystkie jakie znalazła w necie .Ani jeden się nie powtórzył na egzaminie państwowym .Zdała 74 pkt ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żeby się uczyć na pamięć, ale żeby wychaczyć te kretyńskie pytania. Skoro jest ich 2.5k to pewnie ogólnych plus dana kategoria wyjdzie z 1.5k. To nie jest jakaś tragedia, żeby po prostu przejżeć. Dało by się przejżeć i 2.5k tylko brak odpowiedzi w niektórych przypadkach jest przeszkodą nie do przeskoczenia, po prostu poziom debilizmu tych pytań przytłacza. Jak mi się coś fajnego rzuci w oczy to z chęcią tu wkleje.Szukam opcji żeby tego uniknąć na egz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też szukałem jakiejś darmowej strony z pytaniami, testowałem programy i niby wszystko jest teraz za darmo, to jednak strony z testami online wymagały logowania, a programy - aktualizacji poprzez wysłanie smsa.

 

Wczoraj udało mi się w końcu znaleźć darmowy program z państwowymi pytaniami http://poprawojazdy.pl/baza-pytan-pwpw-plus-its/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko zdawałem w październiku tamtego roku.

Generalnie pytań może jest i kilka tysięcy ale gdy się dobrze przyjrzy, to ich liczba spada do kilku setek. Generalnie obrazek może być ten sam. Jedno pytanie brzmi: CZY COŚ MOŻNA, a drugi CZY CZEGOŚ NIE MOŻNA itd.

 

Gorąco polecam zakup książki "Motocyklista doskonały". Jest tam płyta CD z programem egzaminacyjnym.

 

Książkę trzeba przeczytać całą i na pałę wykuć wszystkie liczby. Przede wszystkim tabelę prędkości, odległości w tunelach, długości dopuszczalne zestawów, moce jakimi można poruszać się na danej kategorii prawka itd. Generalnie - wszystkie liczby.

 

Zainstalujcie sobie program egzaminacyjny z tej płyty i przeróbcie wszystkie kategorie pytań. I teraz najważniejsze. W tym programie jest taki mały przycisk w którymś menu - "Pytania oficjalne". Są to rzeczywiste pytania które zostały udostępnione przez nasze kochane urzędy. Jest ich około 300. Te pytania WYSTĘPUJĄ na egzaminie.

 

O ile pytania "normalne" są normalne to w pytaniach specjalistycznych pojawiają się często jakieś dziwne cuda :). Np. "jaką rejestracje potrzebuje przyczepka motocyklowa"? Ile jakiś urzędnik ma na wydanie dokumentu? Czy można pijanego przewozić w wózku motocykla? Te pytania występują też na płycie.

 

Powyższe umożliwiło mi zdanie teorii na 100%.

Edytowane przez Ravender

¤ Nigdy nie mów nigdy ¤
Moja VT750: http://s16.postimg.org/o8eahwsyb/honda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem jakiejś darmowej strony z pytaniami, testowałem programy i niby wszystko jest teraz za darmo, to jednak strony z testami online wymagały logowania, a programy - aktualizacji poprzez wysłanie smsa.

 

Wczoraj udało mi się w końcu znaleźć darmowy program z państwowymi pytaniami http://poprawojazdy.pl/baza-pytan-pwpw-plus-its/

Pobrałem sobie z ciekawości czy zdam i miałem 66 punktów czyli nie zdałem ale zaciekawiło mnie jedno pytanie z kat a

Jaka jest dopuszczalna prędkość kierującego motocyklem na drodze ekspresowej dwujezdniowej i oczywiście 3 warianty odpowiedzi , a tam

A 105 km/h

B 125 km/h

C 145 km/h

przecież żadna z tych odpowiedzi nie jest prawidłowa?

zaznaczyłem B okazała się błędna a prawidłowa A

Czy to nie jest błąd? Oczywiście prawidłowa to 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że postanowiłem samemu przygotować się na egzamin teoretyczny kat. A przed przystąpieniem do kursu - poleci ktoś jakieś materiały przygotowujące do obowiązującego egzaminu teoretycznego? Wszelkie książki, strony, testy online itp. Z normalnymi-"praktycznymi" pytaniami sobie raczej poradzę, ale obawiam się, że zaskoczą mnie pytanka z puli "bizzare" typu przyczepki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazkowicz a czytałeś mój wcześniejszy post?

 

Dziś rano ukazała się aktualizacja programu.

 

Komisja zakończyła prace nad weryfikacją pytań z dotychczas stosowanej bazy. Pytania po korekcie (w bazie pozostawiono 2663 pytania z 2857) zostały zatwierdzone przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju, zgodnie z procedurą określoną w ustawie o kierujących pojazdami.

Nowa baza pytań została przekazana Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego do stosowania podczas egzaminów państwowych na prawo jazdy od 11 maja 2015 r. a ja ją publikuję. W bazie chwilowo pominąłem pytania na pozwolenie jazdy tramwajem.

 

 

Więcej info i link do pobrania na http://poprawojazdy.pl/testy-na-prawo-jazdy/

 

edyta

nie wiem jak u was, ale u mnie w nowej wersji nie odtwarza fimików

Edytowane przez jack0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazkowicz a czytałeś mój wcześniejszy post?

 

Dziś rano ukazała się aktualizacja programu.

 

Więcej info i link do pobrania na http://poprawojazdy.pl/testy-na-prawo-jazdy/

 

edyta

nie wiem jak u was, ale u mnie w nowej wersji nie odtwarza fimików

Super, dzięki wielkie!

U mnie niestety też nie odtwarza filmów plus wprowadzili opłatę...

Tutaj znalazłem trochę mniej przejrzysty ale darmowy i filmiki działają

http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/testy-na-prawo-jazdy-kategorii-A.php

 

I tak swoją drogą te testy też są chyba już niepełne? Jest tam 1500pytań obowiązujące w maju? A od lipca chyba zwiększyli ilość?

Edytowane przez blazkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jest opłata 4zł, zresztą już wpłaciłem. Filmiki już działają, wystarczy pobrać "Flash Player content debugger for Internet Explorer - ActiveX" ze strony Adobe

 

Pytań jest w sumie 2663, na kat A jest 1170 podstawowych i 329 specjalistycznych. Na kat. B jest 1219 podstawowych i

371 specjalistycznych.

 

 

edit

ten program, który polecasz jest na licencji trial, ściągam i będę testował.

 

edit

sprawdzone, oba programy mają tą samą ilość pytań na kategorie A i B :)

Edytowane przez jack0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...