Skocz do zawartości

Kingway Street 50 iskrownik, akumulator


sznajderro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zwracam się o pomoc ponieważ niedawno zakupiłem od znajomego motorower Kingway Street 50, jest to kopia Zipp'a Shock'a 50. Problem polega na tym że kiedyś wymieniał on iskrownik i założył zamiast 12V 8V od quada. Czy jeśli jest założony taki iskrownik to nic sie nie stanie instalacji elektrycznej która jest 12-voltowa? Ponadto wczoraj postanowiłem, zalukać na akumulator i okazało się że jest cały zaśniedziały styki bieguny itp a w środku zamiast elektrolitu lata "proszek" czyli aku do wywalenia.

Czy jeśli teraz np założę nowy aku to nic mu sie nie stanie? bo podejrzewam że iskrownik 8v nie bedzie poprawnie działał i nie bedzie doładowywać akumulatora? niewiem czy w dobrym kierunku idę? jak radzicie koledzy najpierw zrobić iskrownik i potem zakładać nowe aku czy mogę nowe aku dac i z czasem zrobić iskronik i np doładowywać akumulator co kilka dni prostownikiem? dodam że jak bylo stare aku te nie działające to odpalałem z kopniaka i światła miałem, dodając gazu robiły się jaśniejsze czyli teoretycznie aku bedzie ładowane? pozdrawiam i proszę o pomoc.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrownik od quada ma też cewki 12V tyle że dwie od iskry i ładowania akumulatora nie ma cewek do świateł bo quad pobiera je z akumulatora i tak działo się u ciebie. Światła robiły się mocniejsze bo akumulator był doładowywany i posiadał większy prąd. Najrozsądniejszym wyjściem jest kupno i stratora i akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...