Skocz do zawartości

Chopper na A2


micogo5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wierz mi - dasz radę. Honda = niezawodność i bezobsługowość. Przynajmniej w proponowanych modelach. Wada - hamulce są dobre a nie idealne. Za to ostatnie podziwiam maszyny spod znaku kamertonów. Dzisiejsze Hondy teraz (chopper/cruser) nie mają tej mocy co w latach mm np. Magna 750 z lat osiemdziesiątych ma duużo więcej mocy niż VTX a na VF1100 bodajże w 1989 roku ktoś bił rekord prędkości jadąc prawie 300 km/h. Zaletą tych maszyn jest moment obrotowy. Daje on przyspieszenie. Nie bòj się pojemności w nowszych chopperach Hondy. Jednak! najpierw sam sprubuj. Inne marki też mają tajne motocykle, ale niech o nich inni piszą.

Wiesz jaki jest mój typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!
Poszukuję motocykla, a dokładniej choppera na kategorię A2.

 

Mierzę 173cm i ważę 69kg, moje doświadczenie to głównie 125tki (CustomBobber 125cm3, WSK, Mińsk itd), czasami użytkuję quada Suzuki 500cm3 i kilka dni jeździłem Shadow 750 83r.

 

Mój przyszły sprzęt musi mieścić się w 35kw. Ważnym priorytetem jest też V2.

Myślałem nad Drag Star 650, Virago 535, Shadow 750.

Zależy mi na tym, aby sprzęt był w miarę zrywny- dlatego myślę, że Drag Star odpada (tak słyszałem). Virago wydaje się na dość małe. Shadow jeździłem, było dość ok; a jakie propozycje macie wy? Zakup planuję na przyszły sezon, dlatego jest czas i możemy podyskutować o tych maszynach. Po transakcji nie wykluczam przebudowy na bobbera. :)

Kasa jaką chcę przeznaczyć na zakup to 10tyś PLN.

 

Czekam na wasze propozycje, pozdrawiam LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wybrałbym Vt-750 z lat osiemdziesiątych, z skrzynią co najmniej pięciobiegową. I tak VT -750 C z 1983 roku ma moment 66,7 przy 6 tyś obrotów i moc 66 KM przy 7,5 tyś obrotów. Zasada jest taka: im młodszy (ale nie zawsze) tym mniej mocy i mniej momentu (przy mniejszych obrotach). Ja mam VT-800 z 88 roku i moc to 61,4KM przy 6500 obrotów, ale moment obrotowy 70Nm przy 5000 obrotów. :biggrin: Niestety biegi tylko cztery i na autostradzie (140+) pali jak stary Polonez. Można skrzynię wymienić ale... Możesz zainteresować się Magną 750, ale te sprzęty mają swoje kaprysy. Mają też zadziora i potrafią pojechać. :) Pamiętaj, że puste wydechy + dobry filtr powietrza (np. KN) i zmiana dysz w gaźniku też doda 1-2 KM

 

 

A tak na marginesie, powinieneś napisać tu:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/173691-chopper-na-a2/

Edytowane przez As Kier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...