Skocz do zawartości

BMW K1100LT pocenie się na łączeniu silnik "dzwon" sprzęgła po wymianie simmeringu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się do Was koledzy o pomoc w nastepującej kwestii. W zeszlym roku stałem się posiadaczem K1100 LT z uszkodzonym silnikiem. W niemczech kupiłem kompletny sprawny silnik. Sprzedający był uczciwy i poinformował mnie iż do wymiany jest tylny simmering sprzegła. Kupilem oryginalny simmering wraz z oringiem. Po rozebraniu sprzegła okazało się ,że faktycznie simmering był uszkodzony. W dzwonie było sporo oleju. Wymianilem pierścien zgodnie z serwisówką. Złożyłem bez smarowania wargi olejem (w serwisówce było napisane ,że simmering jest nowego typu bez sprężyny ,montaz na sucho). Robiłem to jakoś pod koniec lutego. Już wtedy podpadła mi jedna rzecz. Mimo iż w silniku nie było praktycznie ani grama oleju miejsce łączenia silnika z dzwonem mimo przecierania szmatka po kilku dniach jakby znowu było wilgotne. W zeszlym tygodniu uruchomiłem silnik. Nie jeździłem jeszcze bo motocykl nie jest jeszcze w 100% złożony, ale wydaje mi się ,że pocenie w miejscu łączenia o którym ciagle pisze jakby zwiększyło intensywność. W związku z tą sytuacją mam dylemat czy jest to jeszcze wyciekający olej który nazbierał się przy uszkodzonym simmeringu (jak wymianiałem z racji konstrukcji odlewu nie udalo mi się szmata wybrać całego oleju który tam wyciekł) czy poprostu montaż nowego simmeringu był nieprawidłowy i poprostu trzeba na nowo wszystko rozbierać. Dodaje zdjęcie zapoconego miejsca. Proszę o pomoc i sugestie.

post-31382-0-86961400-1430593413.jpg

post-31382-0-41969400-1430593468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...