Skocz do zawartości

Lazurowe Wybrzeże przez Wenecję


ArturEm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że jest, www.booking.com i wyszukujesz noclegi, można często trafić na Promocje itd.

 

No to super. Bookingiem posługuję się na co dzień. No ale obawiałem się że na nieznanym terenie, w szczycie sezonu, coś może nie zagrać. Ale jak tak, to kolejna wątpliwość rozwiana. Dzięki Klaudiusz

Początkujący podróżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek lipca to fantastyczny termin. Mimo, iż już sezon, to kwater jest pod dostatkiem. Warto mieć ze sobą kompa i szukać na Booking z dnia na dzień. Niestety jest to rejon mega drogi i nawet noclegi w hotelach/motelach/pensjonatach przyprawiają o zawrót głowy. Najtaniej wychodzą kwatery prywatne, ze skromnym śniadankiem, głównie na słodko. Standard noclegów w stosunku do ich kosztów raczej niski. Tereny są przepiękne, Monako,, Monte Carlo oszałamia bogactwem luksusowych domów, samochodów i jachtów.

Ok. 100 km powyżej Sant Tropez jest kanion Verde lub Verdon już dokładnie nie pamiętam, ale to pozycja obowiązkowa. Trasa pełna fantastycznych zakrętów, górzysta, a w dole kanionu turkusowe jezioro. Na kanion trzeba poświęcić cały dzień, ale zaręczam - warto, szczęka opada, a uśmiech nie schodzi z twarzy.

Dwa tygodnie w tych stronach to jak w sam raz, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że na totalnym luzie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię. Mnie też żonka męczy, abyśmy pojechali w te rejony. Ja zjeździłem te rejony na moto z grupą kumpli, żonka nie była akurat wtedy ze mną - wiadomo, męski wyjazd, a widziała zdjęcia. I chce tam pojechać koniecznie, bo to jedyny teren w Europie którego ze mną nie zjeździła.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tez na airbnb to prywatne kwatery tez, moze byc taniej niz na booking.com

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

O, też fajna podpowiedź. Dzięki :lalag:

 

Szczyt sezonu to Sierpień więc więc w Lipcu powinno być ok

 

No tak, nastawiamy się na lipiec :lalag: . Też dziąki

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy zabierać z sobą jakieś narzędzia, części oprócz zestawu fabrycznego?

Początkujący podróżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tak zrobię. Myślę jeszcze o jakimś lepszym assistance, np .PZU



Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samej Wenecji. A mianowicie jak z ruchem drogowym, parkingami, hotelami z własnymi parkingami? Z tego co zdążyłem już ustalić, to mało hoteli oferuje własne parkingi, a te które je mają są diabelsko drogie. Może lepiej zakotwiczyć gdzieś w pobliżu Wenecji i do niej samej udać się pieszo, środkami komunikacji, itp. Jak zwykle będę wdzięczny za cenne rady.

Początkujący podróżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeżdzie do Wenecji za zaj..stym długim mostem są 2 duże parkingi .Jeden zaraz przy zjezdzie , drugi za mostem w prawo. Niestety dość drogo 20 jurków .Nam się udało na tym drugim za free . Zapomnij o innym parkowaniu - nie ma szans. Jesli mogę coś doradzić to szukaj spania poza Wenecją, bo niestety w niej samej ceny że szok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tak zrobię. Myślę jeszcze o jakimś lepszym assistance, np .PZU

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samej Wenecji. A mianowicie jak z ruchem drogowym, parkingami, hotelami z własnymi parkingami? Z tego co zdążyłem już ustalić, to mało hoteli oferuje własne parkingi, a te które je mają są diabelsko drogie. Może lepiej zakotwiczyć gdzieś w pobliżu Wenecji i do niej samej udać się pieszo, środkami komunikacji, itp. Jak zwykle będę wdzięczny za cenne rady.

 

Assistance PZU na rok. Cena około 200zł

 

Co do Wenecji w tym okresie może być ciężko a przede wszystkim tłoczno.

Ja byłem tam pięć razy nawet w zeszłym roku i miło wspominam ten czas.

Proponuje kamping niedaleko Wenecji. Są namioty z łóżkami do wynajęcia oraz parking.

Przystanek autobusowy po drugiej stronie. Najlepsza forma zwiedzania Wenecji.

Jak znajdę namiary na kamping to Ci podeślę OK.

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Assistance PZU na rok. Cena około 200zł

 

Co do Wenecji w tym okresie może być ciężko a przede wszystkim tłoczno.

Ja byłem tam pięć razy nawet w zeszłym roku i miło wspominam ten czas.

Proponuje kamping niedaleko Wenecji. Są namioty z łóżkami do wynajęcia oraz parking.

Przystanek autobusowy po drugiej stronie. Najlepsza forma zwiedzania Wenecji.

Jak znajdę namiary na kamping to Ci podeślę OK.

OK. Jak możesz to podeślij. Wcześniej znalazłem Ca Savio. Może o ten chodzi.

Początkujący podróżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...