Skocz do zawartości

Korsyka !!!


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale fajnie macie Romku już wam zazdroszczę.Po waszym powrocie koniecznie zdajcie relacje.U mnie już końcówka przygotowań do wyprawy na Korsykę.

 

Pozdrawiam

Savii

 

P.S Czy ktoś mógłby doradzić jakiego przewoźnika wybrać( chodzi o prom Livorno - Bastia) bo nie mogę się zdecydować.

Do wyboru są: Corsica Ferries lub Moby

Z góry wielki dzięki za pomoc.

Pozdrawiamy już a Sardynki. Jak ktoś pisał wcześniej Sardynka wygląda blado i wg. mnie jest to prawda, ale nie jest tak źle.

Takiego asfaltu i takich zakrętasów jak w górach na środkowym zachodzie wyspy pozazdrościć. Dzisiaj 320 km. po superwidokowych i kręconych z zaje.....m asfaltem drogach.

Jak przyjadę to Ci napiszę które wg. mnie drogi trzeba zaliczyć.

Co do promu to my wybieramy zawsze opcję najtańszą tym bardziej że jest to tylko 4 godz. CF jest trochę tańszy ale to zależy od terminu i innych czynników.

Teraz mamy zagwózdkę bo musimy wywalić za powrót do Livorno ponad 200 eur.

Ja po raz kolejny jestem polożony na łopatki całą Korsyką.

pozdrawiam

Romano

 

Pozdrawiamy już a Sardynki. Jak ktoś pisał wcześniej Sardynka wygląda blado i wg. mnie jest to prawda, ale nie jest tak źle.

Takiego asfaltu i takich zakrętasów jak w górach na środkowym zachodzie wyspy pozazdrościć. Dzisiaj 320 km. po superwidokowych i kręconych z zaje.....m asfaltem drogach.

Jak przyjadę to Ci napiszę które wg. mnie drogi trzeba zaliczyć.

Co do promu to my wybieramy zawsze opcję najtańszą tym bardziej że jest to tylko 4 godz. CF jest trochę tańszy ale to zależy od terminu i innych czynników.

Teraz mamy zagwózdkę bo musimy wywalić za powrót do Livorno ponad 200 eur.

Ja po raz kolejny jestem polożony na łopatki całą Korsyką.

pozdrawiam

Romano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego...

Cieszę się że jesteście cali i zdrowi. Po powrocie czekam na info. Ja przed Korsyką czyli w drodze robię jeszcze Alpy, przełęcze Włoskie, Stelvio, Garda no i Piza. Na Korsyce wyląduje zapewne 17czerwca według naszego planu. Słuchaj kiedyś wspominałeś ile czasu trzeba poświecić na Korsykę bo ogólnie mamy małe wahania co do 6dni albo 7dni. Możesz coś doradzić?

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Savii też w czerwcu ruszam na Korsykę i to bardzo podobną trasą jak Twoja, tylko, że ja ma 7 dni na cały wyjazd :)

Jadę zobaczyć czy naprawdę jest tam tak ładnie, zobaczę i wracam :)

Stroman czekam na relację z wyprawy.

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Modem.

Ja wylatuje od siebie 12 czerwca. My mamy raczej spontanu. Korsykę chcemy zobaczyć całą i tutaj przeznaczamy 6-7dni max. Na Korsyce jesteśmy od 17 do 24 czerwca. U Ciebie 7dni na wszystko z Korsyką to chyba trochę mało kolego. Może się gdzieś miniemy jak nie to życzę Ci miłych niezapomnianych wrażeń.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii, ja startuję 6 czerwca, więc raczej się nie miniemy :) Wiem, że 7 dni to mało, ale niestety nic już z tym nie zrobię . W zeszłym roku Bonnevillem w 5 dni zrobiłem Italię to co Multistradą w tydzień nie zrobię Korsyki? :)

Pięknie się widzę przygotowujesz a ja jak zwykle nic nie przygotowane, nic nie zaplanowane taki ze mnie turystyczny Rumun :)

Twój temat cały czas śledzę więc jeszcze się nie żegnajmy

Edytowane przez modem

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się widzę przygotowujesz a ja jak zwykle nic nie przygotowane, nic nie zaplanowane taki ze mnie turystyczny Rumun :)

Twój temat cały czas śledzę więc jeszcze się nie żegnajmy

 

modem nie miałem nic złego na myśli :wink: jeśli tak to odebrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet o niczym takim nie pomyślałem :)

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem.7 dni spoko starczy na korsykę wraz z dojazdem z wlkp,też tak planuję na początku czerwca.Dobra mapa ,karta i żadnych wielkich przygotowań (może poza rezerwacją promu-ale to się zobaczy)

Edytowane przez Jurek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Dzisiaj zakończyłem przygotowania do wyprawy na Korsykę. Udało się zweryfikować i wyznaczyć trasę tak aby nie zabrakło atrakcji przez całą naszą podróż. Zarówno jadąc na Korsykę jak i również wracając. Udało się również zabukować fajne kwatery z czego się bardzo cieszę. Gdyby znalazła się jeszcze jedna zdecydowana osoba dopóki jest możliwość zmiany rezerwacji to czekam na info. do 12 Maja potem zamykam temat całkowicie.

Dla niezdecydowanych jeszcze raz przedstawiam plan wyprawy.

 

Wyjazd dnia 13.06.2015 z okolic Rybnika w kierunku Kaprun (Austria)- przejazd autostradą.

W Kaprun mamy nocleg. Następnego dnia 14.06.2015 po śniadaniu jedziemy na Grosglockner następnie udajemy w kierunku Bolzano. Po drodze robimy przynajmniej trzy przełęcze „Passo Falzarego”, „Passo Valperola”, „Passo Sella” jak starczy czasu, ochoty to może jeszcze” Passo Pordoi”

Potem udajemy się w kierunku Merano aż do miejscowości Prato Allo Stelvio gdzie mamy nocleg.

Dnia 15.06.2015 po śniadaniu jedziemy w kierunku Trafoi i do Bormio przejeżdżając słynną trasę Passo dello Stelvio. Opcjonalnie przejazd do Livigno?. Z Bormio jedziemy przez Santa Caterina di Valfurva, Ponte di Legno, Folgarida, Tione di Trento, Fiave, Riva del Garda, Navene, Malcesine w okolice Porto nad jeziorem Garda gdzie mamy nocleg na campingu. Jeśli starczy sił, ochoty to w grę wchodzi również przejazd do Malcesine a następnie wjazd kolejką na szczyt aby podziwiać panoramę.

Dnia 16.06.2015 po śniadaniu udajemy się w kierunku Pizy i Livorno. Po drodze prawdopodobnie zwiedzanie Pizy a następnie już na nocleg na camping w okolice Calafuria za Livorno.

Dnia 17.06.2015 z samego rana udajemy się na prom do Livorno. O godz. 8.00 odpływa prom do Bastii. W Bastii jesteśmy o godz. 12.05. Potem udajemy się na jakiś wspólny obiad. Następnie jedziemy na nasz zarezerwowany camping w okolicach Folelli. Na tym campingu „Mobilny Domek” jesteśmy do 24.06.2015 więc mamy sześć pełnych dni na spokojne zwiedzanie Korsyki. Między innym jazda po krętych serpentynach Korsyki, odwiedzenie takich miejscowości jak Calvi, Piana, Ajaccio, Bonifacio, Porto Vecchio. Nie zabraknie również relaksu na plaży czy też siedzenia wieczorkiem przy piwku. Dnia 24.06.2015 pakujemy się do wyjazdu. Około godz. 12.30 musimy być już w porcie Bastia gdzie o 13.30 odpływamy promem do Livorno. W Livorno jesteśmy około godz. 17.30 więc postanowiliśmy już nie jechać przed siebie tylko udajemy się na znajomy camping gdzie mamy już zarezerwowany nocleg. Następnego dnia 25.06.2015 udajemy się w kierunku Wenecji do miejscowości Fusina. Tam mamy nocleg na campingu. Po przybyciu i rozlokowaniu się na campingu udajemy się na przystań i płyniemy statkiem na zwiedzanie Wenecji. Taki mały, miły akcencik na zakończenie naszej wspólnej wycieczki. Wracamy wieczorkiem po zwiedzaniu Wenecji na camping także statkiem.

Następnego dnia 26.06.2015 wracamy do domu jednym rzutem. W ostateczności gdyby coś odpukać to z jeszcze jednym noclegiem po drodze. Tak wygląda plan podróży.

Inne sprawy: Do przejechania tak jak napisałem wcześniej powinniśmy zmieścić się w 4,5tyś km.

Wycieczka typowo turystyczna. Dzienne przebiegi w granicach około 350-400km. Jedynie pierwszy i ostatni trip w okolicach 990km autostradą. Nie zabieramy żadnego sprzętu biwakowego (namioty, śpiwory) Śpimy na kwaterach ze śniadaniem i campingach (Bungalow z dwoma sypialniami, aneksem kuchennym, łazienką ). Parking oczywiście prywatny we wszystkich noclegach.

Koszty paliwa łatwo policzyć więc pozostawiam to każdemu z osobna. Koszt na osobę za wszystkie noclegi to około 990zł. Koszt promu Livorno – Bastia – Livorno (w obie strony) na dzień dzisiejszy na osobę + motocykl to 347,90zł. Koszt wjazdu na Grosglockner 18-20Euro. Koszt biletu statkiem do Wenecji ( w obie strony) to 13Euro za osobę. Wyżywienie według uznania we własnym zakresie lub wspólnie już ustalimy podczas podróży i na miejscu na Korsyce. Zapewne nie każdy lubi taki rodzaj podróży ale może akurat komuś przypadnie do gustu. Zdaje sobie sprawę , że ma to swoje minusy jak również zalety dlatego nic na siłę a wybór pozostawiam tej jednej osobie której to będzie odpowiadało. To chyba tyle w temacie.

Do 12 Maja czekam na zdecydowaną osobę. Potem zamykam temat całkowicie.

 

Pozdrawiam

Savii

 

P.S To mój adres e-mail: [email protected] oraz numer tel.694861714 będzie łatwiej o kontakt.

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii kolego, Tony Halik byłby z ciebie dumny :)

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii kolego, Tony Halik byłby z ciebie dumny :)

 

Bez przesady Modem to tylko plan ;) . Jak wyjdzie tak wyjdzie. Chociaż jak na razie ze wszystkich planowanych moich wycieczek wszystkie zrealizowałem 99%. Miejmy nadzieje, że ta na Korsykę również będzie udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie....

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim za zainteresowanie wyjazdem. Przede wszystkim za porady, sugestie i inne cenne wskazówki dotyczące tematu Korsyki. Na chwilę obecną moje wszystkie przygotowania związane z wyprawą dobiegły końca.

Temat uważam za zamknięty

Szerokości życzę

Savii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

My już tylko odliczamy dni do wyjazdu :crossy: . Widzę, że szykuje się kilka ekip na Korsykę :clap: . Życzymy wszystkim powodzenia i szerokości.

Z naszej strony postaramy się być na bieżąco i w miarę możliwości zadawać relacje na forum z naszej wyprawy :icon_eek: .

Pozdrawiam Savii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii ja już w myślach spakowany, wyjeżdżam w piątek :)

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...